Декана ХНУВС затримали за підозрою у хабарі: що кажуть у виші

Декана ХНУВС затримали за підозрою у хабарі: що кажуть у виші

Декана ХНУВС затримали за підозрою у хабарі: що кажуть у виші
. gp.gov.ua

Декана факультету Харківського національного університету внутрішніх справ підозрюють в отриманні хабаря.

За версією слідства, яку наводить Офіс генпрокурора, декан вимагав 15 тисяч доларів за сприяння у вступі до аспірантури одного із Національних наукових центрів.

"При цьому суму неправомірної вигоди необхідно було розділити: 7500 доларів США — надати у найкоротші строки перед вступом, а решту — безпосередньо перед захистом дисертації. Першу частину неправомірної вигоди — 3500 доларів США декан факультету одержав 29 липня 2021 року", — повідомляє Офіс генпрокурора.

Посадовця затримали під час отримання решти суми, зазначає прокуратура.

У Харківському національному університеті внутрішніх справ підтвердили інформацію про слідчі дії за участі декана факультету №1, який готує слідчих.

"Керівництво вишу сприяє роботі оперативних працівників та слідчих задля встановлення об’єктивних обставин події. За попередніми даними слідства протиправні дії декана не пов’язані з виконанням ним функціональних обов’язків та діяльністю університету", — йдеться у повідомленні.

Водночас від кого і за що брав ці гроші посадовець, в університеті не вказують. За ч. 3 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди декану може загрожувати до 10 років ув'язнення. Суд має обрати йому запобіжний захід та розглянути питання про відсторонення від посади.

На початок