Валківську лікарню, де затримали зарплати, чекає аудит: що кажуть чиновники і медики

Валківську лікарню, де затримали зарплати, чекає аудит: що кажуть чиновники і медики

Валківську лікарню, де затримали зарплати, чекає аудит: що кажуть чиновники і медики
. Суспільне Харків

Зарплатні борги медикам Валківської центральної районної лікарні, за даними Харківської облдержадміністрації, очікують погасити за кілька тижнів. Медичний заклад чекає перевірка.

"Є питання до менеджменту лікарні"

Ситуацію у Валківській центральній районній лікарні працівники закладу, представники Харківської облдержадміністрації, облради, Національної служби здоров'я України та члени профспілки медиків обговорили на нараді 20 липня.

Щоб розібратися у проблемах закладу, створили робочу групу, розповів в ефірі "Сьогодні. Головне" на Суспільному 21 липня директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

"Сьогодні формується лист до лікарні, для того, щоб вона надала нам документи. Юристи вже опрацювали перелік цих документів. Після отримання відповіді на ці питання ми зможемо з'ясувати та попередньо щось озвучити", — сказав Хаустов.

У Департаменту охорони здоров'я є питання до керівництва лікарні.

"Не залучаються до нових проєктів, зокрема, немає кампанії з вакцинування, це було б додаткове фінансування від Національної служби здоров'я. Є питання з відпустками, матеріальними виплатами, які були надані працівникам", — каже директор Департаменту охорони здоров'я.

Директор лікарні Богдан Носатов від розмови з журналістами Суспільного відмовився. Сказав, що "втомився давати інтерв'ю і не бачить у цьому сенсу".

"Медзаклад має заробляти"

На зустрічі 20 липня заступник голови облдержадміністрації Михайло Черняк повідомив, що лікарню чекає аудит.

"Сьогодні, щоб кінцево розібратись в ситуації, ми проведемо аудит діяльності закладу, перевіримо правильність оформлення документів та послуг. Але головне завдання керівництва лікарні сьогодні — працювати над оптимізацією закладу та розширенням його можливостей. Медичний заклад має заробляти гроші для себе", — цитує Черняка пресслужба Валківської міської ради.

Облік пацієнтів у медзакладі вели з порушеннями, стверджує заступник голови ОДА Михайло Черняк.

"В кожному випадку треба дивитися, чому так сталося, які причини. Були випадки, коли не внесені були пацієнти до електронної системи, на прикладі Валківської лікарні ми це побачили", — сказав Михайло Черняк.

"Наприклад, в один з місяців було зареєстровано всього 7 відвідувань, за які лікарня заробила 1,5 тисячі гривень", — повідомили у Харківській облраді з посиланням на представника НСЗУ Дмитра Куща.

За інформацією облради, загальний борг перед працівниками лікарні складає 5,8 млн гривень.

"Заборгованість виникла у результаті недоотримання оплати за лікування хворих на коронавірус, а також у зв'язку зі зниженням доходів від поліклініки. Основне джерело доходів зараз — робота стаціонару. І ці прибутки не покривають фонд зарплати лікарні, який становить понад 3 млн грн для 320 співробітників", — зазначають в облраді.

"Доїдаємо заначки"

Поки чиновники та керівництво лікарні з'ясовують, як вирішити ситуацію, працівники лікарні готові протестувати. 24 липня медики планували перекрити трасу Київ-Харків-Довжанський. Після наради за участі чиновників, думки щодо акції розділилися, розповіла в ефірі "Сьогодні. Головне" лікарка Тетяна Бєлой.

"Одні кажуть, що все стало зрозуміло, і сенсу немає, інші кажуть — поки гроші не заплатять, будемо виступати, звертати на себе увагу... Ми стояли на карантині, не працювали на повну силу деякі відділення, наприклад, пологове, хірургічне, через це у нас вийшла така невелика цифра зарплатні. Чому так сталося, я розумію, але мені від цього не легше", — сказала працівниця медзакладу.

За її словами, зарплати не отримують працівники усіх відділень. Останню виплату — аванс за травень — люди отримали в сумі двох тисяч гривень.

"Мені заборгували близько 20 тисяч гривень. Я маю 15-річну дитину, зараз "доїдаємо" заначки. Багатьом колегам немає на що жити", — розповіла Тетяна Бєлой.

Директор Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов прогнозує, що гроші працівникам Валківської центральної районної лікарні виплатять до початку серпня.

"Питання про гроші вирішується. Я орієнтуюсь на декілька тижнів. Національна служба здоров'я нам обіцяє протягом двох тижнів виплатити борг тільки за квітень", — сказав Хаустов.

Що відомо

  • 17 червня з пів сотні медичних працівників вийшли на акцію протесту до Валківської міської ради. Лікарі та медсестри місцевої лікарні нарікали на затримку виплат. Заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк сказав, що працівники Валківської ЦРЛ отримають гроші "найближчим часом".
  • 18 червня працівникам виплатили травневий аванс. Проблеми з фінансуванням керівник закладу пов'язував із роботою НСЗУ. У боргах лікарні почала розбиратися прокуратура.
На початок