Суд повернув прокуратурі справу про побиття оператора у Харкові

Суд повернув прокуратурі справу про побиття оператора у Харкові

Суд повернув прокуратурі справу про побиття оператора у Харкові
.

Київський райсуд ухвалив повернути обвинувальний акт у справі про побиття телеоператора Вадима Макарюка до прокуратури у зв‘язку із неповнотою і неконкретністю обвинувачення.

Відповідну ухвалу оголосив щойно суддя у справі Віктор Попрас, повідомляє кореспондент Суспільного.

Суд прийшов до висновку, що обвинувальний акт не відповідає вимогам ст. 291 КПК України, тому підлягає поверненню прокурору для усунення недоліків.

"Наданий суду обвинувальний акт не відповідає вимогам частини 2 статті 5, статті 291 Кримінально-процесуального кодексу України, оскільки фактично не містить обвинувачення відповідно до положень закону, тому в даному випадку обвинувачений позбавлений можливості підготуватися до захисту..., адже його не було достатнім чином проінформовано про характер і причини обвинувачення [...]", — оголосив суд.

Суд наголосив, що на стадії підготовчого провадження суд не вирішував питання щодо доведеності вини обвинувачених та достатності зібраних доказів.

"Суд лише констатував, що при вирішенні цих питань у обвинувальному акті відсутні необхідні відомості, наявність яких вимагає КПК України, встановлені порушення права на захист обвинувачених...", — оголосив суд.

Віктор Попрас також задовольнив клопотання потерпілого Вадима Макарюка про прийняття його позовної заяви (цивільний позов про відшкодування 600 тисяч грн компенсації) і надав її копію обвинуваченим.

Клопотання захисника підозрюваних Євгена Самойлова щодо допиту свідків і витребування документів відхилені, оскільки обвинувальний акт повертається прокурору.

Як відомо:

  • Конфлікт між групою невідомих та підприємцями торговельного центру "Барабашово" стався на ринку 7 червня. Під час бійки, за даними поліції, були травмовані 7 людей, серед них і оператор програми "Вісті" Вадим Макарюк. Після бійки у поліції відкрили сім кримінальних проваджень. За фактом групового порушення громадського порядку, блокування транспорту, нападу на журналіста та нанесення легких тілесних ушкоджень.
  • У справі про побиття оператора — четверо підозрюваних. Сергій Козлюк підозрюється за ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 4 ст. 296 (хуліганство), ч. 1 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста). Троє підозрюваних, а саме Михайло Базалєй, Ілля Альошкін та Олег Радченко підозрюються за статтями: ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста). Радченко також підозрюють за ч. 1 ст. 347-1 (умисне знищення або пошкодження майна журналіста).
  • Розглядати справу у суді почали 16 січня 2020 року.
  • 10 лютого підготовче засідання продовжилося — захист клопотав про виклик свідків і витребування документів. Прокурор і потерпілий виступали проти.
На початок