Журналістка й блогерка Маруся Васильєва, яка перенесла хірургічне втручання і захворіла на пневмонію, померла у лікарні 2 травня за два тижні до 48-річчя. Друзі Васильєвої припускають, що її можна було врятувати, якби у медзакладі своєчасно вжили реанімаційних заходів. В обладміністрації пообіцяли зібрати дані про хід лікування та надати інформацію згодом.
Васильєвій стало зле наприкінці квітня, коли вона звернулася по допомогу до 2 міської лікарні. 24 квітня Маруся повідомила, що її прооперували після апендициту, що мав ускладнення на печінку, а також виявили цукровий діабет.
Лікування тривало — виникла пневмонія. Марусю перевели з одного відділення медзакладу до іншого зі швом та температурою 39, яка трималася майже тиждень, розповіла Суспільному знайома з Марусею Леонора Григорян-Гохлернер. На її думку, медики "могли бути активнішими", хоча пацієнтка не нарікала.
"Маруся вважала, що все нормально, ну дуже холодно в палаті, що ж... закутатися у дві ковдри", — говорить Леонора.
За інформацією Леонори, тест на коронавірус у Марусі був негативний, водночас черговий лікар говорив про симптоматику COVID-19. Сатурація падала до вкрай низького показнику — 30.
В ніч перед смертю, 2 травня, Маруся писала харків'янину Олександру Костенку, що їй може знадобитися кисень, але видалила повідомлення. Його зміст Олександр зрозумів зі сповіщення у телефоні, а коли почав з'ясовувати деталі, Васильєва відповіла, що їй стало легше після уколів.
Леонора згадує: щодня пропонувала Марусі "зателефонувати комусь "головному".
"Вона була проти. Тільки вчора близько 9 вона зателефонувала і сказала — мені погано, телефонуй", — розповіла знайома Васильєвої.
За словами Леонори, друзі почали шукати місце з киснем у ковідній реанімації, через волонтерів отримали телефон керівництва обласного департаменту охорони здоров'я, але не встигли — Васильєва померла.
Чи усе належне робили у медзакладі для порятунку пацієнтки, Суспільне намагалося з'ясувати за телефонами лікарні №2, речника міської ради Юрія Сидоренка, заступниці мера Харкова з питань охорони здоров'я Світлани Горбунової-Рубан. У вихідний день 3 травня на дзвінки та повідомлення Суспільного вони не відповіли.
Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк відповів Суспільному, що прокоментує щойно матиме усю інформацію.
"З'ясують наші фахівці всі обставини і прокоментую", — відповів Черняк.
Ситуацію з лікуванням Марусі Васильєвої у соцмережах обговорюють представники громадських організацій Харкова. Волонтерка Олена Шержукова вважає, що лікарня не змогла забезпечити достатній рівень безпеки, "найгірше те, що за це ніхто не відповість". Вона не виключає, що звертатиметься з цим питанням до медзакладу та посадовців.
У Марусі Васильєвої залишився незрячий батько, двоє синів та дві собаки, яким вона присвятила окремий хештег у Facebook.
Архівний сюжет Суспільного
Знайомі Марусі запропонували зібрати її тексти та видати книгу, а коштами від продажу підтримати її близьких.
15 травня Марусі мало виповнитися 48. Друзі та колеги через соцмережі збирають кошти на допомогу родині Васильєвої. Дату поховання повідомлять додатково.
Що відомо
- Маруся Васильєва працювала у харківських новинах "АТН", на сайті "Гордон", співпрацювала з іншими медіа.