У Харкові розробили COVID-рекомендації для сімейних лікарів

У Харкові розробили COVID-рекомендації для сімейних лікарів

У Харкові розробили COVID-рекомендації для сімейних лікарів
. Суспільне Харків

В облдержадміністрації вважають, що через неефективну роботу первинної ланки хворі на коронавірус потрапляють до лікарні у тяжкому стані. Науковці спільно з медиками склали рекомендації для роботи сімейних лікарів.

Про це 9 квітня на брифінгу повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк. За його словами, "найбільша концентрація захворюваності по місту Харкову".

"В рамках нашої робочої групи ми напрацювали відповідні практичні рекомендації саме для первинки. Тому що пацієнти, бачимо, потрапляють до лікарні в дуже важкому стані. Тому є питання, чи запізно вони зверталися до пацієнта, в якому стані вони перебували, скільки вони лікувалися, чим — це так само впливає на продовженні лікування при госпіталізації", — сказав Черняк.

Рекомендації розробляли спільно з науковцями та лікарями-інфекціоністами, сказав заступник голови ХОДА. Напрацьовану інформацію доносять до рівня сімейних лікарів-терапевтів.

"Ми плануємо з завтрашнього дня відкрити "гарячі лінії", щоб пацієнт при перших симптомах, ознаках хвороби міг звернутися телефоном. Або якщо він не має свого сімейного лікаря-терапевта, визначитись щодо перших рекомендацій по його стану і початку лікування", — сказав Черняк.

За його словами, у Харкові планують відновити роботу мобільних бригад.

"Поновлюємо роботу мобільних бригад, які будуть відбирати у пацієнта аналізи для ПЛР-тесту, щоб підтвердити або спростувати його діагнози, після чого корегується його лікування, продовжується відповідно до тих призначень системних, які сьогодні будуть впроваджуватися на рівні всієї області на первинній медицині", — додав Черняк.

Що відомо

  • З 1 січня 2021 року Національна служба здоров'я України не продовжила фінансування мобільних бригад, які збирали та передавали до лабораторного центру зразки на COVID-19. Їх обов'язки поклали на сімейних лікарів.
  • Харківська область наполягала на поверненні практики роботи мобільних бригад, бо сімейні лікарі не справлялися з навантаженням.
  • Рішення про поновлення роботи мобільних COVID-бригад ухвалили на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 17 березня.
  • У Харківській міськраді заявили, що відновлювати мобільні бригади недоцільно.
На початок