Перейти до основного змісту
"Створити робочі місця": колишньому цукровому заводу на Харківщині шукають інвестора

"Створити робочі місця": колишньому цукровому заводу на Харківщині шукають інвестора

Ексклюзивно
"Створити робочі місця": колишньому цукровому заводу на Харківщині шукають інвестора
. ukrsugar.com

Новоіванівський цукровий завод у селищі Коломак на Харківщині, де щосезону працювали близько 300 людей, на початку лютого продали новому власнику. Відновити виробництво цукру у громаді не сподіваються. Шукають підприємців, які б запустили у приміщеннях новий бізнес і створили робочі місця.

Роботу заводу призупинили на початку 2019 року, спершу через відсутність сировини, а за два роки холдинг, до якої входив завод, вивіз обладнання і продав приміщення, розповів в етері "Українського радіо Харків" голова Коломацької селищної громади Володимир Гуртовий. Багато спеціалістів з Новоіванівки виїхали на заробітки закордон — у Чехію та Польщу, говорить голова громади.

"Новий власник купив те, що залишилося після заводу. Він готовий продати приміщення під будь-яке виробництво. Зацікавлений у тому, щоб пришов новий підприємець або інвестор, який готовий купити і пустити виробництво чогось іншого. Звісно, про цукроваріння вже не йде мова... Ідуть домовленості про якийсь асфальтний завод, якийсь цех з іншим обладнанням, але наскільки серйозно...", — каже Гуртовий.

"У нас цукор брала "Пепсі-кола": що буде із Новоіванівським цукровим заводом на Харківщині
Цукровий завод у серпні 2020 року. ХОДА

Раніше завод поповнював бюджет громади на 7,5 мільйонів гривень. Торік підприємство заплатило до місцевого бюджету 5 млн грн податків, перебуваючи у простої — це 10% від усіх доходів громади.

"Громада живе на ті податки, які збирає на своїй території. Від того, що хтось перестане платити податки, ми змушені будемо щось менше робити або щось скорочувати... Зараз стоїть питання знайти якогось інвестора, підприємців, які б зацікавилися майном Новоіванівського цукрового заводу і відкрили щось своє і дали робочі місця для людей", — каже Гуртовий.

Жителі прилеглих сіл, які раніше працювали на заводі, сформували ініціативну групу, розповіла її представниця Надія Кругла. Але з часом люди припинили боротися за завод.

"Коли він пішов на консервацію у 2019 році, колишній власник "Астарта" сказав, що завод тимчасово, на один сезон, не запускається, бо немає сировини, немає сенсу запускати... Хоча ми вже вийшли на європейський рівень, у нас цукор уже брала "Пепсі-кола"... Уже ріжуть завод", — розповіла Надія Кругла.

Що відомо

  • Новоіванівський цукровий завод розпочав роботу 31 серпня 1901 року. У 2020 році в "Астарті" повідомили, що холдинг вимушений закрити Новоіванівській завод через "погодні умови". "Харківська область — одна з областей, де засуха відчувається найбільш гостро", — коментував гендиректор підприємства Віктор Іванчик виданню НВ.
  • У серпні 2020 року на завод приїжджав заступник голови Харківської ОДА Євгеній Грицьков. Тоді повідомлялося, що "через низку проблемних питань завод не братиме участі в сезоні перероблення цукрових буряків". Обговорювалося, як підтримати цукрову галузь, думали над "створенням відповідних законів, які захистять виробників цукру в Україні".

Топ дня

Вибір редакції

На початок