Від початку 2021 року у Борівській центральній лікарні не працює хірургічне відділення. Для нового хірурга у громаді готові придбати житло.
Один хірург на початку минулого року пішов на пенсію. Інший працював у лікарні сім років і зараз залучений до роботи в амбулаторно-поліклінічному відділенні опорної лікарні, розповів Суспільному голова громади Олександр Тертишний.
"Йому запропонували основну роботу в Ізюмській опорній лікарні. Гарний, молодий хірург... Один день на тиждень він у нас, а на відділення немає хірурга", — пояснив голова Борівської селищної громади Олександр Тертишний.
За словами головної лікарки Борівської центральної районної лікарні Ярослави Коліхової, у лікарні 143 працівники. Вісьмох медиків, які працювали у хірургічному відділенні, перевели в інші відділення.
Лікарня працює за трьома пакетами медичних послуг, за якими укладені договори з Нацслужбою здоров'я України.
"У нас три пакети основні: хірургічний стаціонар, терапевтичний і амбулаторно-поліклінічний. Хірургічне відділення та гінекологічне — частина пакету "Стаціонарна допомога з хірургічними втручаннями", — сказала лікарка.
"Якщо хірурга ми не знайдемо, то гінекологічне відділення працюватиме, як і працювало, але воно не зможе себе окупити — буде збитковим. Хірургічне ж без хірурга не працює і не працюватиме", — пояснила Коліхова.
У 2020 році більше чверті усіх звернень до лікарні були до хірургічного відділення — 338 з 1311, у 2019 році — 428 з 1729 пролікованих хворих. Торік у Борівській центральній районній лікарні зробили 164 хірургічні операції, а у 2019 — 103. За умовами НСЗУ, в лікарні мають проводити не менш як 13 хірургічних операцій на місяць.
"Зараз ми не можемо надати людям цілодобово хірургічну допомогу. Для людей це важливо, бо хірург — це один із лікарів, яких найчастіше викликають до відділень", — каже головна лікарка.
В середньому оклад хірурга у Борівській центральній лікарні дорівнює близько 6 тисяч гривень. Щоб залучити фахівця, у громаді готові придбати йому службове житло. На це можуть виділити близько пів мільйона гривень, говорить голова Борівської селищної громади Олександр Тертишний.
"Плануємо придбати дві квартири: хірургові та травматологу", — сказав Тертишний.
На проведення тендерних процедур та оформлення житла для лікарів може знадобитися кілька місяців.
"На даний час припинена діяльність хірургічного відділення, тому що там немає лікаря", — розповіла Суспільному головна лікарка Борівської центральної лікарні.
Читайте також
Президента просять не допустити закриття пологового відділення на Харківщині