Указ Зеленського про санкції щодо каналів Козака оскаржують у Верховному суді

Указ Зеленського про санкції щодо каналів Козака оскаржують у Верховному суді

Оновлено
Указ Зеленського про санкції щодо каналів Козака оскаржують у Верховному суді
. Верховний Суд/ІнформБюро

Указ президента Володимира Зеленського щодо застосування санкцій до телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна" оскаржують у Верховному суді.

"Сьогодні, 4 лютого 2021 року, до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшло два позови громадян, які оскаржують указ президента від 2 лютого 2021 року № 43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - повідомили у пресслужбі суду.

Одним з позивачів за першим номером справи 9901/22/21 виступив Попков Павло Олександрович. Другий позивач за номером 9901/23/21 наразі не відображається.

Утім, ним може виявитися юрист Роман Лихачов, який розповів Суспільному, що направив до Верховного суду адміністративний позов про визнання незаконним та скасування указу президента про санкції, накладені на народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та пов'язані з ним телеканали.

"Я вважаю, що, незважаючи на мотиви, можливо, політичні, закон повинен бути законом. Можливо, ці телеканали і треба було забороняти, однак в інший спосіб — доказовою базою", — сказав Лихачов.

Читайте також: Зеленський ввів санкції проти соратника Медведчука

"Якщо є претензії до Козака, то їх треба у кримінально-процесуальному порядку доводити. Пред'являти йому звинувачення у тероризмі і так далі. Політичних цілей у своєму позові я не переслідую. Я вже читав коментарі щодо свого позову. Пишуть, що це "сепарські настрої". Та це не сепарські настрої, я підтримував і підтримую Україну, однак ми не можемо порушувати законодавство", — сказав Суспільному Лихачов.

Він також запевняє, що не переслідує мети "стати відомим".

"Я просто не хочу терпіти, коли люди, особливо високопосадовці, порушують закон. Якщо суд вирішить, що рішення президента є законним, то будемо приймати це рішення", — додав Лихачов.

Відповідачем у позові вказується президент України Володимира Зеленський, третьою стороною — Служба безпеки України.

Лихачов наполягає на тому, що законодавство забороняє накладення санкцій на громадян України, крім тих, які здійснюють терористичну діяльність, а відповідного обґрунтування у рішенні немає.

У документі юрист посилається на те, що канали не можуть вимкнути виключно за рішенням Ради національної безпеки і оборони, оскільки "єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телепрограм і передає є Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення".

"Ліцензія на мовлення може бути анульована на підставі рішення самої Національної ради або на підставі рішення суду", — йдеться у позові.

Читайте також: Ліцензії заблокованих рішенням РНБО телеканалів медіахолдингу все ще діють

Що відомо

  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Санкції вводяться терміном на п'ять років. "Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", — пояснив рішення Зеленський.
На початок