У Куп'янську рятувальники розбирають завали пожежної частини, що 3 травня потрапила під удар російської півторатонної авіабомби.
Під час удару особовий склад перебував на виїзді, в укритті перебував лише один співробітник, у нього легкі поранення та контузія, розповів Суспільному начальник Куп'янського райуправління ДСНС Вадим Кіяшко.

Вадим працював у цій частині 22 роки.

"Мій кабінет був на другому поверсі. Від нього нічого не лишилось, влучання було чітко в середину приміщення. Нам пощастило, що не було ні людей, ні скупчення техніки. До цього там буквально за пару тижнів сюди вже влучало РСЗВ. Наразі немає сумніву, що ворог підступно влучив по пожежній частині. Для нас це як домівку відняли, руку та чи ногу", — розказує начальник частини.

Під час окупації Куп’янська у 2022 році, каже Кіяшко, частина рятувальників продовжувала тут працювати. Після звільнення міста росіяни стали його обстрілювати — неодноразово били й по пожежній частині.

"Ми сюди повернулися 19 вересня 2022 року після деокупації, постійно під обстрілами, у нашому підрозділі є й загиблі, й поранені. Влучань було багато навколо пожежної частини, і С-300 прилітали, і РСЗВ, але ФАБ-1500 поставив жирну крапку", — говорить очільник частини.

Рятувальник з Харкова Ігор Осьмачко, який тимчасово служить у Куп'янську, розповідає, що попри щоденні удари РФ та загрозу повторних обстрілів надзвичайники продовжують гасити пожежі та діставати людей з-під завалів.

"Постійні удари йдуть містом, і роботи в рятувальників, у пожежників досить багато. Ти, якщо приїжджаєш на місце надзвичайної ситуації, відразу для себе вибираєш місце, де можна сховатися, трішки себе убезпечити. Звичайно, що всі стежимо за тривогою. Рятувальники останніми будуть виходити з міста. І місцеві жителі, коли нас бачать, вони дякують і розуміють, що ми їх не покидаємо і ми поряд", — каже Осьмачко.

Протягом першого тижня травня у Куп'янську було майже п'ять пожеж на добу, стверджує начальник райуправління Вадим Кіяшко: "Є локації, на яких залишилися люди під завалами, їх треба вилучати. Якщо безпекова ситуація дозволяє, займаємося цими роботами, якщо немає, тоді чекаємо миру".

Після авіаудару рятувальники перебралися за межі Куп’янська: вони продовжують виїжджати у місто, але відстань збільшилась, а з нею — й час реагування на виклики.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube