Веслувальна база на Балаклійщині розташована на річці Сіверський Донець. Селище Донець не було окупованим, але поблизу населеного пункту проходила лінія фронту. До повномасштабного вторгнення РФ захаращену територію бази, яка працювала ще за радянських часів, почали приводити до ладу, але роботи довелося призупинити.
Про це Суспільному розповів начальник відділу культури молоді та спорту селищної ради Сергій Кунденко.
"Під час війни ми знайшли нового тренера і з цього часу почалось нове життя, нове дихання у цієї бази. У 2021 році спочатку був відремонтований елінг для човнів, потім протягом трьох років мінялися вікна, замінили дах, утеплили фасадну частину бази, опалення повністю зробили автономним", — каже Кунденко.

За його словами, нині веслувальним спортом займаються 20 дітей — у півтора раза більше, аніж до повномасштабного вторгнення.
Заняття для дітей — безплатні.

Тренер Олексій Пивоваров розказує, що його підопічні вже їздили на змагання.
"Діти брали участь у чемпіонатах України, їздили на міжнародні змагання у Францію. Батьки задоволені, що вони не сидять вдома у телефонах", — говорить Олексій.
Веслувальниці Майї Кульбачній 10 років. На заняття вона ходить кілька місяців.

"До цього я бачила, наприклад, у TikTok, а там катаються, сподобалося. Мені подобається усе, що повʼязане з водою", — говорить дівчинка.
З Маєю почав займатися її дев'ятирічний брат Іван.
"Я хотів займатися футболом або боксом, але мені тут більше сподобалося. Я люблю воду дуже: тут можна вдати, що ти впав, і поплавати. Я дуже радий, тому що, коли я щось інше робив, у мене не виходило, а тут — перший день — і все вийшло", — ділиться Іван враженнями про перший спуск на воду.
Олександр Іващенко займається веслуванням вже 49 років. Він — багаторазовий переможець міжнародних змагань.
Кілька десятків медалей Олександр зберігає у двох коробках.

Нині разом з ним на базі тренуються 15 ветеранів спорту.
"Ми своїм прикладом дітям показуємо, що треба займатися, з одного боку — це пропаганда, з іншого боку — здоровий спосіб життя", — розповідає Олександр.
Лінія фронту у 2022 році проходила за 15 кілометрів від Дінця, поруч з базою були влучання з "Градів", розказує селищний голова Анатолій Наздрачов.
"Звісно страшно, і зараз страшно, коли за ніч пролітають десятки "Шахедів". Але життя продовжується. Ми будемо відновлювати, потім буде вже пізно. Робити потрібно сьогодні. Війна не дає нам повноцінно тренуватися, тому що, тренування проходять тільки під час відсутності тривоги. Війна показала, що фізична підготовка укріплює моральний дух", — говорить Наздрачов.

На базі є також секції боксу, плавання, жіночого боксу, волейболу, футболу.
Також у планах, каже селищний голова, забезпечити на базі умови для реабілітації захисників, які повернулися з фронту: "Будемо допомагати їм, як на тренажерах, так і на човнах, відновлювати своє здоров'я. Тому і почали відновлювати базу, на перспективу, військові, які будуть повертатися, повинні заходити в громадське життя".
За його словами, базу відновлюють коштом місцевого бюджету, витратили на це до 15 мільйонів гривень. Роботи планують завершити до кінця 2025 року.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube