"Низька активність". НСЗУ більше не фінансуватиме виїзні бригади для тестування на COVID-19

"Низька активність". НСЗУ більше не фінансуватиме виїзні бригади для тестування на COVID-19

"Низька активність". НСЗУ більше не фінансуватиме виїзні бригади для тестування на COVID-19
. Суспільне Харків

Національна служба здоров'я стверджує, що мобільні бригади для тестування на COVID-19, які були закріплені за лікарнями первинної медичної допомоги, у квітні-червні покривали третину від усіх тестувань, однак згодом активність тестувань знизилася, й у деяких регіонах бригади фактично не виїжджали.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Харків розповів виконувач обов'язків голови Нацслужби здоров’я України Андрій Віленський.

За його словами, пакету "Мобільні бригади", яке фінансувала НСЗУ для лікарень первинної допомоги, з 1 січня 2021 року немає через тенденцію до скорочення кількості тестувань.

"Як будь-яка нація, українська нація також звикла до коронавірусу. Відповідно, бажання і прихильність до тестування у населення знизилася. Ми бачили, що в різних регіонах були різні форми забезпечення цієї послуги. Наприклад, у деяких містах ці мобільні бригади фактично не виїжджали. Розуміючи, що ця практика була по країні тотальною – ми довго вели на цю тему дискусії — і все ж таки вирішили запропонувати уряду відмовитися від такої форми", — сказав Віленський.

За його словами, мобільні бригади проводили одну третину тестів методом ПЛР. Натомість служба зробила тестування підозр на COVID-19 обов'язком сімейних лікарів.

Читайте також: Експрес-тести на COVID-19 робитимуть у центрах первинної медичної допомоги

"Внесені зміни у відповідний наказ МОЗ, який визначає обсяг медичних послуг на первинній медичній допомозі, й туди були внесені й тестування, і використання швидких тестів сімейними лікарями. Але попередньо до цього був підвищений тариф (мінімальна ставка за одного пацієнта) на 51 гривень 60 копійок", — сказав Віленський.

За його словами, було 600 гривень, а стало 651,6 гривні.

"Це, здається, невеликі гроші, але якщо ми розуміємо, що оптимальний обсяг практики сімейного лікаря — 1800 пацієнтів, то це гроші достатньо суттєві. І НСЗУ сплачує щомісячно за кожного пацієнта, тобто в незалежності хворий він на COVID-19 чи ні", — пояснив в. о. голови НСЗУ.

Що відомо

  • 14 січня Суспільне повідомляло, що Харківська область наполягає на поверненні практики роботи мобільних бригад, які збирали та передавали до лабораторного центру зразки на COVID-19. Первинна ланка, за спостереженнями представників обладміністрації, не справляється.
  • У червні Харків бюджетним коштом закупив 10 санітарних автомобілів для роботи бригад і доставлення зразків в обласний лабораторний центр на загальну суму 3 млн 664 тисячі гривень. У місті сформували 18 бригад для позмінного чергування.
На початок