Лесині читання сьогодні втретє провели в Івано-Франківську. Захід приурочили до 149-річниці з дня народження поетеси. Її вірші зачитали письменники Ольга Деркачова, Леся Геник, Василь Кузан та студенти різних освітніх закладів Івано-Франківська.

Василь Кузан – голова Закарпатської спілки письменників. Пригадує, що в дитинстві був дуже хворобливим, а відтак песимістичним хлопчиком. Його настрій змінив вірш "Contra spem spero!" Каже, з того часу навчився вірити у краще, й щасливий від того, що народився в один день з цією постаттю.
"Таких читань мало би бути більше, й вони мали би бути масовішими. Мені здається, що тут мали би бути хоча б старшокласники, студенти, філологи, люди, які люблять Лесю Українку, які люблять не просто Лесю Українку, а люблять літературу, поезію, українську мову. Бо в сьогоднішній часи, коли йде війна з російським агресором, це дуже важливо. Ми своєю позицією, своїм свідомим, своєю Любов’ю до української мови означуєм територію, на яку ворог не мав би піти", - каже Василь Кузан.
Першокурсниця коледжу фізичного виховання Богдана Марусяк вже не вперше бере участь у поетичних читаннях. Розповідає, що часто перечитує поезії Лесі Українки, адже вони її надихають. Сьогодні декламувала вірш "В’язниця".
"Мені сподобалося, бо там розказується про розпач батька, який сидить у в’язниці. І його донечка, і його жінка дуже сумують за ним. Дуже гарні слова", - розповідає учасниця читань Богдана Марусяк.
Читали поезію на вулиці Лесі Українки. За словами організатора заходу Віталія Перевізника, читців запрошували через Facebook та телефонні дзвінки. Кількість учасників не підраховують – головне, каже, аби участь в читаннях була добровільною.
"Я вважаю, що перечитувати треба, бо такою, як вона є, ми її не вивчили. І фактично ми її відкриваємо, бо десь кілька віршів під "совок" підігнали, так як треба: поетеса, борець. Насправді це одна з найвизначніших європейських поетів і драматургів. Так що нам читати і читати. І тримати високу ноту духу", - каже Віталій Перевізник.
Авторка: Наталія Олексієнко