Перейти до основного змісту
"Мені не було куди йти. Він думав, що я все стерплю". Історія дніпрянки, яка пережила домашнє насилля

"Мені не було куди йти. Він думав, що я все стерплю". Історія дніпрянки, яка пережила домашнє насилля

42-річна Ольга з Дніпра п’ять років потерпала від психологічного та фізичного насилля від чоловіка. За словами жінки, він почав вживати алкоголь і наркотики, і це стало причиною знущань з неї та їхніх двох дітей.

Як Ользі вдалося втекти від кривдника та де вона з дітьми мешкає зараз — свою історію дніпрянка розповіла кореспондентам Суспільного.

Задля безпеки жінки та її дітей ми не показуємо їхні обличчя та змінили імена.

Як розповіла Ольга, разом з чоловіком вони були 17 років. П’ять років тому він почав вживати алкоголь та наркотики, в стані сп’яніння принижував та бив її, доньку й сина. Жінка зазначила: жила в постійному стресі, п’ять разів потрапляла до лікарні з інсультом.

"Паралізований лівий бік: рука та нога не працюють. Нога більш менш, а рука зовсім не хоче працювати. Це вже на все життя", — сказала вона.

"Мені не було куди йти. Він думав, що я все стерплю". Історія дніпрянки, яка пережила домашнє насилля
Який вигляд має кімната. Суспільне Дніпро

Після останнього інсульту, два місяці тому, медики порадили звернутися по допомогу до центру соцпідтримки дітей та сімей, розповіла дніпрянка. Пригадала: до лікарні приїхали двоє її дітей, з медзакладу до прихистку родину перевезла мобільна бригада.

"Діти спокійніші стали, вони сміятися почали, радіти, а не плакати і боятися, що їх образять, що їх виженуть на вулицю. Вони жити почали тут", — додала Ольга.

У центрі родині надали кімнату, допомагають з продуктами та одягом, консультують психологи. Жінка планує подати на розлучення, знайти роботу та винайняти житло.

"У мене таке відчуття, що в мене буде своя сім’я, свій дім. Нова родина, в якій я буду щаслива зі своїми дітьми", — сказала вона.

Центр соціальної підтримки дітей та сімей працює шість років, за цей час тут допомогли більш як семистам жінкам з дітьми, розповіла його директорка Марина Земенкова.

"Мені не було куди йти. Він думав, що я все стерплю". Історія дніпрянки, яка пережила домашнє насилля
Жінки готують на кухні центру. Суспільне Дніпро

"Кожна сім’я має окрему кімнату. В центрі блоковий тип. Блок на дві кімнати з санвузлом, з усіма зручностями, з гарячою водою. І якщо багатодітна родина, то я віддаю їм цілий відсік, і вони займають усі дві кімнати", — пояснила керівниця.

У закладі є два відділення: для жінок з дітьми та без них, додала Марина Земенкова. За її словами, наразі тут перебуває понад тридцять підопічних.

"Я завжди кажу: "Не терпіть насилля". Воно не закінчиться, якщо воно почалося. І якщо жінці потрібна допомога, вона може звернутися, бажано, до органів поліції. І є мобільні бригади, коли жінка може звернутися в денний центр анонімно", — розповіла вона.

"Мені не було куди йти. Він думав, що я все стерплю". Історія дніпрянки, яка пережила домашнє насилля
Телефони допомоги. Суспільне Дніпро

Жінки у центрі можуть перебувати до дев’яти місяців. Заклад — під охороною, а його адресу не розголошують задля безпеки мам з дітьми.

Куди звертатися у Дніпрі у випадку домашнього насилля

Якщо ви підозрюєте, що людина зазнає насильства або самі потрапили до такої ситуації, — звертайтеся по допомогу:

Мобільна бригада — оцінювання ситуації й консультативна допомога або ж вилучення жертви з небезпечного середовища:

+(38) 056 785 73 60;

+(38) 067 200 40 62.

Служба психологічної та правової допомоги "Телефон довіри":

+(38) 056 767-18-41;

+(38) 067 200-80-35.

Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які потерпають від домашнього насильства та/або за ознакою статі:

+(38) 068 806-23-50.

Денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою):

+(38) 066 448-61-54;

+(38) 067 200-25-66.

Центр підтримки дітей та сімей "Мамине щастя" – довгостроковий шелтер:

+(38) 099 520 79 18 — відділення для жінок з дітьми;

+(38) 099 520 79 34 — відділення для жінок без дітей.

Авторка: Дар’я Британ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок