Близько пів сотні людей у Кривому Розі вийшли на мітинг під будівлю державного підприємства "Криворізька теплоцентраль". За їхніми словами, в оселях відсутнє теплопостачання. На звернення не реагують ані в міській раді, ані в Києві, повідомили кореспонденти Суспільного з місця події.
Одна з учасниць мітингу Дар'я розповіла: температура у її квартирі тримається на позначці у 12 градусів тепла. Попри це, їй продовжують приходити платіжки за відсутнє опалення.
"В мене за квартиру трикімнатну платіжка: дві тисячі гривень. Опалення немає зовсім, десь місяця півтора точно. Холодні батареї настільки, що ми ходимо як капустини", — розповіла вона.

Та сама ситуація й в оселі Наталі. Жінка проживає в однокімнатній квартирі на першому поверсі, опалення в неї відсутнє з січня.
"З січня його (опалення — ред.) немає. Я в однокімнатній квартирі на першому поверсі. Нічого не кажуть, будуть вираховувати. Якщо не платитиму — у мене субсидію заберуть", — розказала жінка.

Комерційна директорка "Теплоцентралі" запросила мітингувальників на закриту зустріч, однак ті наполягали на спілкуванні з керівником компанії. Люди вийшли на проїжджу частину та перекрили проїзд вулицею.

За словами містянки Олени, такий мітинг жителів Кривого Рогу проводять не вперше, втім ситуація з опаленням не змінюється.
"Дуже накипіло, вже нема терпіння. Ми вирішили вийти сюди, перекрити дорогу, тому що ми не доб'ємося інакше нічого. Ми скільки пишемо от нашого ОСББ, скільки акцій, скільки скарг на Київ, на Міськком, нічого не допомагає", — сказала вона.

За кілька годин до людей вийшли представники міської влади та керівник Криворізької "Теплоцентралі" Олег Вечеринський. За його словами, через несправність однієї з шести котелень без тепла, або з низькою подачею, більш як 600 будинків у трьох районах міста.
"Сталося те, що ввесь час беремо підпитку сирою водою, щоб тримати тиск у системі. Ця вода не проходить хімоброблення — коли потрапляє в котел, котел коксується, і його пропускна способность знижується. Через це він видає меншу потужність, яку мав би видавати", — пояснив Вечеринський.
Заступник міського голови Кривого Рогу Олександр Катриченко додав: про проблему на котельні "Теплоцентраль" повідомила напередодні, 10 лютого.
"Одразу було скликано відповідний державний штаб. З боку "Нафтогазу" надійшло доручення до "Теплоцентралі" стосовно здійснення перерахунків за неякісний теплоносій. Було вирішено не застосовувати графіки аварійних та погодинних відключень електроенергії", — сказав він.
Олександр Катриченко зазначив: зупинити котельню і провести необхідні роботи в мороз неможливо — не витримає система опалення. Він додав, що "Теплоцентраль" модернізує обладнання щойно потеплішає. Всі присутні написали заяви на перерахунок платіжок за тепло.
Що відомо про відсутність опалення у Кривому Розі
Станом на початок опалювального сезону без тепла в місті опинилися 934 житлові будинки, 11 закладів охорони здоров’я, включно з лікарнею № 16, де працює стаціонар, 43 заклади освіти, а також територіальний центр соціального захисту. Це близько 110 тисяч жителів.
За словами заступника міського голови Олександра Катриченка, опалювальний сезон у Кривому Розі зірваний державним підприємством "Криворізька теплоцентраль", яке постачає тепло майже половині жителів міста.
Тимчасовий виконувач обов'язків голови правління АТ "Криворізька теплоцентраль" Михайло Фатьянов зазначив, що у підприємства були вагомі причини для відставання від графіка опалення. Це, зокрема, зношеність системи теплопостачання та накопичені борги.
Авторка: Наталія Качуровська
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро