У Дніпрі 2 лютого пройшов фестиваль Horizontal, присвячений розвитку жіночого руху, правам жінок та підтримці тих, хто опинився у складних життєвих обставинах. Під час заходу проводили ярмарок послуг, жіночих бізнесів, майстеркласи та консультації.
Співорганізаторка Вікторія Федотова розповіла Суспільному: фестиваль проводиться п'ятий рік поспіль. Головна його мета — підтримати кожну жінку, заявити про її проблему та знайти реальні механізми вирішення.

"На сьогодні — це підсилення голосу жінок та ініціатив, які проводяться для них. Права мають бути дотриманими. Під час війни це має особливе значення", — сказала вона.
За словами співорганізаторки фестивалю, проблема захисту прав жінок є актуальною, бо зараз в Україні вони повністю не дотримуються.
"Жінки зазвичай отримують меншу зарплату, ніж чоловіки. Коли створюються фізичні утиски, 90% постраждалі — це жінки, а кривдники — чоловіки. Зараз на жінок багато що покладається", — зазначила Вікторія Федотова.
На фестивалі пройшли чотири панельні дискусії, на яких обговорювали такі теми: захист прав жінок; сім'я і діти; кар'єра і бізнес; жіночність, стосунки і сексуальність.

На одній з панельних дискусій відбувся дебрифінг справи Марини Полях. Жінка протягом двох років зазнавала домашнього насильства від свого співмешканця та не отримала допомоги від поліції. Її три роки судили за умисне вбивство, однак врешті суд першої інстанції визнав її невинною.

"Моя справа була дуже резонансна. Думаю, будуть вжиті заходи і потерпілі від домашнього насильства і в майбутньому будуть захищені. Цій темі повинна приділятись максимальна увага", — сказала Марина.
За словами її адвокатки, правозахисниці Юлії Сегеди, справа привернула увагу громадськості та підняла питання про ефективність реагування правоохоронних органів на випадки домашнього насилля.
"Люди починають усвідомлювати, хтось ідентифікує себе як постраждалу особу. Вони розуміють, що про насильство починають говорити вголос, не приховуючи, не замовчуючи, не терплячи це", — додала адвокатка.

Участь у фестивалі взяв проєкт "Вона хаб". Його керівниця Олександра Мошник розповіла: з початку повномасштабного вторгнення проєкт започаткували для допомоги в працевлаштуванні, перенавчанні та відкритті власної справи потерпілим від домашнього насильства.

"Ми показуємо, що жінка має ідею, і є люди, які можуть допомогти. Від нас багато жінок отримали гранти, закуповували обладнання та вже досягли певних результатів", — розповіла Олександра.
Автор Назар Шарков
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро