Благодійна організація з Дніпра відправила сім маломобільних та літніх переселенців з Донеччини та Херсонщини за кордон. У Норвегії та Данії українці перебуватимуть під наглядом кураторів та медиків.
Як допомагатимуть переселенцям за кордоном — читайте у матеріалі Суспільного.
Чекає на відправлення автобуса переселенка з Херсона Олена Коберман. Жінка згадує: до Дніпра евакуювалася понад рік тому, після звільнення рідного міста від армії РФ.
"Там страшно, там бомблять. Жах. Я йду з базару, отаке скло падає на машину. Там будинки горіли сильно, на власні очі бачила. Це страшно. Всі чекають, щоб скоріше ця війна скінчилася", — каже переселенка Олена.
Понад рік їй відновлювали документи та громадянство, каже Олена. Коли отримала паспорт, запропонували їхати в Данію. Додає: трохи хвилюється, адже ніколи не була за кордоном.
"Я не знаю що там. Дай Боже, щоб все добре було. Побачу світ хоч на схилі літ. Будемо вірити, що все буде добре. Вперше у житті їду. Звичайно хотілося б додому в Херсон", — розповідає жінка.

Їде за кордон і переселенець з Покровська Віктор Машир. Чоловік розповідає: до Дніпра його евакуювали у серпні 2024 року. Додає: до останнього не хотів виїжджати з рідного міста, але через постійні обстріли жити там вже неможливо.
"Хати валяться, горять, зносять все. Довелось кидати все, навіть своїх менших друзів, куди ж їх? Собачку, котика. Тяжко жити без свого дому, дуже тяжко, так наче тебе брилою якоюсь придавило", — розповів переселенець з Покровська.
Віктор каже: коли запропонували поїхати у Норвегію, одразу погодився, адже все життя мріяв подорожувати.
"Не все владналося так, як може бути. А світ побачити, хоч на останку життя, але то ж цікаво. Може якось життя налагодиться на останні роки. Посвітлішало якось і на душі. І якась надія, що і у нас все налагодиться. А як владнається, то можна і повернутися", — каже він.

До Норвегії та Данії цього разу відправили сім людей: каже евакуаційниця Ольга Владимирова. Додає: їдуть вони через Польшу, а в новій країні на них чекають куратори, які допоможуть облаштуватися.
"Вони будуть жити в безпечних умовах, будуть соціалізуватися, якщо вони захочуть, то можуть навіть отримати роботу, буде медичний супровід. Якщо люди у такому стані здоров’я, що вони вже неспроможні доглядати самі себе, вони потраплять в Дацькі та Норвезькі заклади", — зазначила вона.
Ольга розповідає: у новій країні маломобільні та літні люди вивчають мову та історію, в разі потреби – проходять лікування чи реабілітацію. Додає: цього року за кордон вдалося відправити 50 переселенців.
Авторка — Антоніна Чуйко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро