У транзитному центрі для переселенців на Дніпропетровщині з серпня 2024 року прийняли понад 6 тисяч евакуйованих з Донеччини. Людям дають змогу перепочити, отримати допомогу, потім відправляють до більш безпечних регіонів.
Історії тих, хто був вимушений покинути рідні домівки – у матеріалі Суспільного.
77-річну Любов Бороду евакуювали з села Костянтинопіль Волноваського району Донеччини. За її словами, останнім часом було по п`ять "прильотів" на день. Після того, як літак армії РФ скинув бомбу на город сусідки, жінку вивезли українські військові.
"Я противилася. Кажу: я тут виросла, тут і помру. Так вони мене забрали майже роздягнуту", — розповіла Любов.

Військові довезли жінку до точки евакуації, звідки волонтери перевезли її в транзитний центр на Дніпропетровщину. Тепер вона чекає рейсу на Івано-Франківщину, де їй запропонували прихисток.
72-річна Віра Григор’єва евакуювалась з Покровська разом із сином. У транзитному центрі на Дніпропетровщині вони вже добу.

"Квартиру розбито. Немає нічого, немає де жити. Тепер у нас немає нічого", — сказала вона.
За словами жінки, на початку грудня поруч влучив дрон військ РФ. Її син дістав осколкові поранення, сама ж вона відтоді погано чує.
30-річний Артем Савєльєв разом із мамою також виїхав з Покровська. Чоловік розповів: після обстрілів російських військ їхня оселя в аварійному стані – стіни в тріщинах, вікна вибиті, до того ж немає води.

"Ситуація складна в Покровську. Я вже не міг спати, не міг цього переносити", — додав він.
Представниця транзитного центру Лілія Земляна зазначила, що наразі евакуйованим пропонують розміщення на Івано-Франківщині.

"Люди телефонують на "гарячу" лінію, їх там реєструють. Потім наші волонтери приїжджають в затверджений час та дату і привозять людей до нас у транзитний центр", — розповіла вона.
За її словами, у транзитному центрі людям надають грошову допомогу, видають гуманітарні набори, а також допомагають дістатися місця розселення.
Автор Андрій Логвиненко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро