Два археологічні об'єкти у Кам'янському районі Дніпропетровщини внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Про це сповістили на Facebook-сторінці обласного центру з охорони історико-культурних цінностей
До реєстру увійшов курган "Могила Шарова" або "Могила Брюлевата" (охоронний номер 3707-Дп), на території села Жовтоолександрівка у П’ятихатській громаді. Його виявила у 1981 році археологиня Дніпропетровського історичного музею імені Дмитра Яворницького Лідія Голубчик. У 2017 році його обстежив співробітник обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Олександром Мишустою.
"Курганний насип заввишки п'ять метрів, діаметр – 120 метрів. Поверхня переважно задернована. Поли частково заросли деревами та кущами, а частково піддаються сільськогосподарській обробці. На західному схилі насипу – дві старі ями прямокутної форми від бліндажів, до яких підходять з двох боків траншеї від окопів періоду Другої світової війни", — сказано у дописі.
Також зареєстрували поселення І черняхівської культури (III-IV ст. н.е.) під охоронним номером 153-Дп. Воно розташоване на території села Бородаївка у Верхньодніпровській громаді. Виявив поселення загін археологічної експедиції під керівництвом Євгенії Махно у 1959 році.
На площі 50 метрів вздовж балки та 20 метрів вглиб від берегової смуги на поверхні виявили уламки сіролощених кружальних горщиків черняхівської археологічної культури, а також кістки домашніх тварин. Ці знахідки зберігають в фондах Інституту археології України.
Загалом згідно з наказом Міністерства культури та стратегічних комунікацій України № 786 від 6 листопада 2024 року, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено 924 об’єкти археології.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро