Перейти до основного змісту
Курган та поселення. Два об'єкти археології на Дніпропетровщині внесли до реєстру нерухомих пам'яток України

Курган та поселення. Два об'єкти археології на Дніпропетровщині внесли до реєстру нерухомих пам'яток України

Два археологічні об'єкти у Кам'янському районі Дніпропетровщини внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Про це сповістили на Facebook-сторінці обласного центру з охорони історико-культурних цінностей

До реєстру увійшов курган "Могила Шарова" або "Могила Брюлевата" (охоронний номер 3707-Дп), на території села Жовтоолександрівка у П’ятихатській громаді. Його виявила у 1981 році археологиня Дніпропетровського історичного музею імені Дмитра Яворницького Лідія Голубчик. У 2017 році його обстежив співробітник обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Олександром Мишустою.

"Курганний насип заввишки п'ять метрів, діаметр – 120 метрів. Поверхня переважно задернована. Поли частково заросли деревами та кущами, а частково піддаються сільськогосподарській обробці. На західному схилі насипу – дві старі ями прямокутної форми від бліндажів, до яких підходять з двох боків траншеї від окопів періоду Другої світової війни", — сказано у дописі.

Також зареєстрували поселення І черняхівської культури (III-IV ст. н.е.) під охоронним номером 153-Дп. Воно розташоване на території села Бородаївка у Верхньодніпровській громаді. Виявив поселення загін археологічної експедиції під керівництвом Євгенії Махно у 1959 році.

На площі 50 метрів вздовж балки та 20 метрів вглиб від берегової смуги на поверхні виявили уламки сіролощених кружальних горщиків черняхівської археологічної культури, а також кістки домашніх тварин. Ці знахідки зберігають в фондах Інституту археології України.

Загалом згідно з наказом Міністерства культури та стратегічних комунікацій України № 786 від 6 листопада 2024 року, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено 924 об’єкти археології.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок