На Дніпропетровщині шукатимуть поховання жертв Голодомору за допомогою дронів

На Дніпропетровщині шукатимуть поховання жертв Голодомору за допомогою дронів

Музей спротиву Голодомору використовуватиме дрони з мультиспектральними камерами для пошуку поховань жертв Голодомору в рамках проєкту "У пошуках втрачених поколінь". Про це повідомила директорка музею Лілія Богачева на сторінці закладу у фейсбуці.

За її словами, музей уклав договір про науково-технічне співробітництво з ГО "Гуманітарний рух" й очікує на прибуття до Дніпра мультиспектральної камери.

«Моя ідея налагодити використання сучасних технологій у сфері наукових досліджень, зокрема використання безпілотних літальних апаратів та мультиспектральних камер в пошуку поховань жертв Голодомору отримала практичну реалізацію», – зауважила вона.

Що відомо

  • У лютому 2020 року міськрада Дніпра вирішила створити окремий тематичний музей спротиву Голодомору. Як повідомила голова громадської ради при Дніпровській міській раді, історик Лілія Богачева, комунальний заклад культури «Музей спротиву Голодомору» було створено з урахуванням пропозицій круглого столу, що відбувся 13 листопада 2019 року. Ініціативу підтримала влада, наукова спільнота області та міста, дві громадські ради – при міськраді та облдержадміністрації, Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут дослідження Голодомору та Інститут національної пам'яті.
  • Попередньо, у музеї планують створити три експозиції. Перша присвячена історичним подіям, які передували Голодомору, друга – безпосередньо Голодомору в Україні та у Дніпропетровській області, третя – життю українців після того періоду.

Читайте також

  • Голодомор очима дисидентів. У Дніпрі відкрили виставку "Неприборкана пам’ять"
  • "Селянські волинки". У Дніпрі презентують виставку рідкісних документів про спротив колективізації
  • На Дніпропетровщині відкрили фотовиставку «Голоси з-за океану» – про свідків Голодомору в Україні (ВІДЕО)
  • У Дніпрі створюють Музей спротиву Голодомору
  • "Селянство не було пасивним". У Дніпрі відкрили виставку про спротив колективізації і Голодомору
На початок