У Дніпрі для дітей з особливими освітніми потребами працюють три інклюзивно-ресурсних центри (ІРЦ) та інклюзивні класи на базі шкіл та дитсадочків. З дітьми там безоплатно працюють такі фахівці як психологи, логопеди, дефектологи та реабілітологи.
Про це сказано у пресрелізі Дніпровської міської ради, який отримало Суспільне.
Як навчають дітей у інклюзивних класах та ІРЦ
Коли дитина приходить на навчання до такого закладу, фахівці спочатку проводять комплексна оцінку розвитку дитини, яка визначає особливі освітні потреби. Оцінювання проводять за такими напрямами: фізичний, мовленнєвий розвиток, когнітивна, емоційно-вольова сфера та навчальна діяльність.
Після отримання висновку фахівців, батьки можуть зарахувати дитину у школу чи дитячий садок на інклюзивну форму.
"Фахівці ІРЦ проводять корекційно-розвиткові заняття для діток як дошкільного, так і шкільного віку. Це дітки, які не навчаються у закладах. Тут із ними працює логопед, дефектолог, психолог. Є лікувальна фізкультура", — мовиться у повідомленні.
Де працюють такі класи та центри
У закладах загальної середньої освіти Дніпра функціонують 692 інклюзивні класи, у яких навчаються 973 учні з особливими освітніми потребами. Також інклюзивне навчання надають 44 заклади дошкільної освіти. Там діють 92 інклюзивні групи, які відвідує 181 дитина.
Навчання забезпечують 476 асистентів учителя та 57 асистентів вихователя. Також у 69 закладах загальної середньої освіти облаштовано ресурсні кімнати 37 медіатек для гармонізації психоемоційного стану та психологічного розвантаження учнів.
Аби навчання було доступним для всіх, 81 школу обладнали пандусами та поручнями. Крім того, у 51 закладі облаштували санвузли для людей з інвалідністю.
У Дніпрі також працюють три інклюзивно-ресурсних центри. Вони мають укриття та розташовані на базі навчальних закладів:
- ІРЦ № 1 – на базі Дніпровської гімназії № 141 Дніпровської міської ради;
- ІРЦ № 2 – у власній будівлі установи;
- РЦ № 3 – на базі Дніпровської гімназії № 62 Дніпровської міської ради.
Щодо інклюзивної освіти у Дніпрі можна звертатися за телефоном: 068 751 72 77.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро