На Дніпропетровщині протягом тижня, з 19 по 25 липня, дослідили 146 проб питної води. За результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормам, втім під час фізико-хімічних досліджень, 98 проб показали відхилення.
Про це сказано на Facebook-сторінці обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Відхилення від норм під час аналізу проб питної води
Зокрема, зафіксували відхилення за органолептичними показниками Присмак, забарвленість та каламутністьу питній воді з поверхневих водойм у Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі, Марганці, Верхньодніпровську, Апостоловому та Першотравенську.
Також від норми відхиляються показники тригалометанівТоксини, що утворюються, коли хлор у водопостачанні реагує з іншими природними елементами. (в т. ч. хлороформу) та перманганатної окиснюваностіВеличина, яка характеризує наявність у воді органічних і неорганічних речовин, що легко окислюються. у Дніпрі, Кам’янському, Нікополі, Павлограді, Апостоловому, Верхньодніпровську. Відхилення зафіксували також у Новомосковському та Синельниківському районах.
Не відповідають нормі й показники дибромхлорметану у Кривому Розі та показники алюмінію у Дніпрі.
Крім того, відхилення за показниками сухого залишку і хлоридів зафіксували у Марганці та у питній воді з підземних джерел у Апостоловому, Васильківці, Першотравенську та Царичанці. Втім значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін, зазначили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Результати перевірки води з водоймищ
Також з 16 по 25 липня фахівці провели 47 досліджень води з водоймищ на мікробіологічні показники. З них шість (12,7%) — нестандартні.
Зокрема, знайшли відхилення від норми в двох дослідженнях в річки Дніпро в межах міст Дніпра, Кам’янського та Кам'янського водосховища в межах Верхньодніпровська. Також не відповідають нормам показники з річки Самара в межах Новомосковська.
На фізико-хімічні показники провели 122 дослідження. З них 16 (13,1%) не відповідали нормативам за показниками сухого залишку, хлориді, хімічного споживання кисню (ХСК), біохімічної потреби кисню (БСК-5) та сульфатів у воді річки Вовча в Павлограді й річки Самара в Новомосковську. Також показники БСК-5 та ХСК не відповідають нормам в Кам’янському водосховищі в Верхньодніпровську.
На холеру взяли 44 проби об'єктів довкілля, у тому числі 19 проб води відкритих водойм та 25 проб стічної води. В трьох пробах прісної води виявили бактерію, яка може викликати захворювання на гостру кишкову інфекцію. Це зокрема проби з річки Кільчень в зоні відпочинку у Підгородньому, річки Дніпро в межах парку культури та відпочинку "Придніпровському" та річки Томаківка в межах зони відпочинку на березі Миколаївського водосховища у Марганці.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро