Вивезли понад 100 собак: історія прихистку з Бахмута, який евакуювали на Дніпропетровщину

Вивезли понад 100 собак: історія прихистку з Бахмута, який евакуювали на Дніпропетровщину

Евакуйований з Донеччини притулок для тварин "Лада" відбудували в одному із селищ Дніпропетровщини. За словами власниці, Марини Шажко, у її рідному місті війська РФ декілька разів обстріляли прихисток. Суспільному жінка розповіла, коли вони вирішили виїхати та як собаки живуть на новому місці.

Власниця евакуйованого з Донеччини притулку розповіла, нині у звіринці понад двісті собак. За її словами, тварин вони рятують вже 12 років. Серед них і собака на прізвисько Льоля. Марина розповіла, що вона – одна з перших мешканців прихистку.

"Нам її підкинули під притулок разом з маленьким цуценям. Ми намагалися її прилаштувати, але зрозуміли, що вона звикла до нас, вважає притулок своєю родиною, тому ми залишили її собі", – каже жінка.

Марина розповіла, що у Бахмуті її притулок був єдиним прихистком для тварин. Згадала, як на початку повномасштабної війни росіяни почали обстрілювали місто, але була надія залишитися вдома. Жінка розказала, що тоді запасалися кормами та ліками для тварин. Втім у серпні 2022, російський снаряд вперше влучив у притулок.

"Наша собака Ріцуня потрапила під обстріл. Уламки посікли її будку і їй поранено лапку", – розповідає Марина.

Власниця притулку розповіла, що після того вони разом з волонтерами вирішили евакуювати притулок у безпечне місце. Згадала, що вивезти всіх тварин з Бахмута не встигли, бо наприкінці серпня росіяни знову поцілили по прихистку.

"Тоді загинула наша собачка Лада. Уламок пролетів через весь притулок і потрапив у її будку. Я для себе зрозуміла, що це знак і треба виїжджати якомога швидше. Її прізвиськом ми й назвали притулок на Дніпропетровщині", – каже жінка.

Вивезли понад 100 собак: історія прихистку з Бахмута, який евакуювали на Дніпропетровщину
Евакуація тварин з Бахмута на Дніпропетровщину. Фото з особистого архіву Марини Шажко

За словами Марини, з Бахмута на Дніпропетровщину собак перевезли за день. Розказала, що наново побудувати притулок їм допомагали небайдужі люди та благодійні фонди.

"Спочатку був розпач, але ці тварини не давали мені впасти духом. Багато бахмутчан продовжують слідкувати за нашою діяльністю. Деякі приїздять до тварин", – розказує жінка.

Марина розказала, що наразі у прихистку мешкають тварини з Дніпропетровської, Донецької, Харківської та Херсонської областей. Із зон бойових дій собак привозять волонтери, а іноді військові.

Вивезли понад 100 собак: історія прихистку з Бахмута, який евакуювали на Дніпропетровщину
Притулок для тварин "Лада" на Дніпропетровщині. Фото: Суспільне Дніпро

"Вони в різному стані приїздять. Зі стресом. Ми їх лікуємо, даємо пігулки, робимо уколи. Займаємось реабілітацією, адаптуємо, а потім вже намагаємося шукати їм родини", – каже власниця притулку. 

За словами власниці, аби забезпечити всі потреби притулку, на місяць необхідно близько сотні тисяч гривень. Марина розказала, що нині для собак треба побудувати нові вольєри, а також купити корм та ліки.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок