У Дніпрі, у міському Будинку мистецтв, відкрилася традиційна всеукраїнська виставка витворів народного мистецтва «Нас Великдень єднає». На ній представили роботи десятків майстрів з різних куточків країни. Це – писанки, вишивки, витинанки, кераміка та багато іншого.
Чим цікава цьогорічна виставка та як її можна подивитися – в матеріалі Суспільного.
Передвеликодня експозиція включає понад 300 витворів мистецтва.
Це роботи 34 майстрів з різних регіонів України.
У центрі – великодня атрибутика.
Як зазначила на відкритті кураторка виставки Валентина Слобода, зокрема, окрасою експозиції є писанки та рушники.
«На нашій виставці ви можете побачити традиційні вишиті рушники. Особливу зверніть увагу – традиційний для Великодня рушник «білим по білому». Зараз ця техніка розглядається на занесення в репрезентативний список матеріальної спадщини ЮНЕСКО. Також ми маємо нашу унікальну петриківку: розпис уже занесений до цього списку. Ми маємо витинанки, гончарний посуд, розписані свищики, які діти отримували на Паску як подарунок. Ми маємо також багато ляльок – наші лялькарі показали найкращі зразки», – сказала Валентина Слобода.
Злата Анацька – вчителька, переселенка зі Слов’янська. У Дніпрі вона мешкає вже понад два роки.
Дівчина займається відтворенням традиційних писанок за уроками майстрині з Донбасу Тетяни Коновал та за зразками, зібраними етнографом Сергієм Кулжинським.
«Минулого року я була на майстер-класі з писанкарками Дніпра. Від майстра багато залежить – одразу вийшло дуже гарно. Я зразу ж купила писачок, і мене це захопило», – говорить писанкарка.
Одна з родзинок виставки – кераміка закарпатської майстрині Ольги Гал. За словами заступниці директора Будинку мистецтв Валентини Орлової, мисткиня живе у Виноградові. Для виготовлення робіт використовує місцеву глину.
«У неї неповторний стиль. Вона зберігає взірці вишивки свого краю і використовує їх у своїх глиняних роботах як оздоблення. Це має такі цікаві, об’ємні форми. Тобто колорит Закарпаття також присутній на нашій виставці, і ми раді, що вона має такий розголос», – зазначила Валентина Орлова.
Виставка відкрилася урочисто – концертом "Заспіваймо пісню за Україну '' за участі хору музичної школи №З. Проєкт "Юні таланти — рідному місту" започаткувала музикознавиця Валентина Потапова.
Відвідати її можна буде упродовж місяця.
Адреса міського Будинку мистецтв: Дніпро, вулиця Філософська, 23.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро