"Що будеш робити, якщо в місто зайдуть росіяни?". Пресофіцер 128 бригади ТРО Дніпра про мотивацію захищати країну

"Що будеш робити, якщо в місто зайдуть росіяни?". Пресофіцер 128 бригади ТРО Дніпра про мотивацію захищати країну

Олександр Курбатор – пресофіцер 128 бригади ТРО Дніпра
Олександр Курбатор – пресофіцер 128 бригади ТРО Дніпра. Фото: Суспільне Дніпро

Боронити кордони держави мають підготовлені та вмотивовані люди, каже пресофіцер 128 бригади ТРО Дніпра Олександр Курбатов. Він зазначив, що нині саме час працювати як в тилу, так і на передовій.

Суспільному військовий розповів про мотивацію захищати країну та необхідну підтримку від цивільних.

"Варто пам'ятати — це війна за виживання"

За його словами, потреба в мотивації захищати країну виникає, бо люди до всього звикають. Говорить: події на фронті вже стали буденністю.

"Зараз історії про фронт, як шум вітру. Проте варто пам'ятати — це війна за виживання. Якщо ти відмовляєшся брати участь у боротьбі, то за тебе цю роботу ніхто не зробить", — каже Олександр Курбатов.

Додає: людей нерідко сковує страх за власне життя. Бояться йти у невідоме, потрапити на фронт без елементарної підготовки.

"Треба розуміти, що зараз не початок повномасштабної війни, коли багато людей йшли на фронт і в них не було часу на навчання або потрібної кількості зброї. Зараз всьому вчать і лише після — відправляють на завдання. Ми розуміємо, якщо відправити недосвідчену людину — будуть сумні наслідки", — сказав військовий.

Вислів "Всі, хто хотіли піти воювати, вже пішли", каже він, не відповідає реальності, бо жоден військовий не мріяв опинитися на фронті. Мотивацією для них стало бажання захистити країну та рідних.

"Я спілкувався з 54-річним водієм з-під Мар’їнки. Його місто знищили. Нині він рятує життя бійців, вивозить поранених. От яка в нього мотивація? Дуже проста. Він був господарем на власній землі, але прийшла орда, яка рівняє з землею усе: будинки перетворює на груду будівельного сміття. Що б такого більше не сталося — цей чоловік і пішов", — каже пресофіцер.

За словами військового, мотивацію варто черпати у професійній підготовці.

"Люди вмотивовані будуть тоді, коли пройдуть навчання і зрозуміють, що вони щось вміють. І чим більше людина опановуватиме військове мистецтво, тим менше буде страхів", — розповідає чоловік.

Про демотиватори та підтримку цивільних

Нині серед основних демотиваторів, на його думку, російські фейкові новини.

"На жаль, багато інфошуму, здебільшого він фінансується за російські гроші. Наприклад, мова йде про зрив мобілізації або історію, як військком цілує підлеглу. Проте, важливо розуміти, що ти будеш робити, якщо у твоє місто увірвуться росіяни. Подивіться відео, що було з містами України, куди заходила армія РФ. Скільки там було катівень. Країна може програти не тому, що ворог там щось робить на лінії фронту, а тому, як ставляться наші люди до країни", — каже військовий.

Нині військові відчувають підтримку цивільних, розповів він. Фінансова допомога неабияк стимулює працювати.

"Допомагають цивільні не лише з Дніпра. Нещодавно долучилися й жителі Івано-Франківська. Вони передали 100 дронів. Бо ми зараз захищаємо не лише Дніпро, ми захищаємо величезну кількість населених пунктів, міст. Люди розуміють, що в нас немає виключно Донецького, Дніпровського, Запорізького напрямку, у нас є вся Україна", — каже Олександр Курбатов.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок