У селі Котовка, що у Магдалинівській громаді Дніпропетровщини, протягом 75 років діє ансамбль бандуристів. В ансамблі займаються люди різного віку — від маленьких дітей до дорослих. Це дає можливість передавати досвід та знання з покоління в покоління, зберігаючи та розвиваючи українські народні традиції, розповіли Суспільному викладачі.
У репертуарі ансамблю широкий спектр українських народних пісень, а також твори сучасних композиторів.
"В основному українська музика, але є багато уже сучасного. Дуже цікаво, бо можна зіграти той самий джаз уже", — сказала викладачка Тамара Желізняк.
За словами викладачки Лідії, унікальність ансамблю полягає не лише в його багаторічній історії, а й у щирому прагненні зберегти й передати українські традиції. Викладачі не просто навчають дітей грати на бандурі, а й знайомлять їх з українською культурою, історією та фольклором.
"В громаді в нас точно немає більше бандур. Ми повинні згуртуватися, показати що ми дійсно українці і цей музичний інструмент іде як національний. Я думаю ми повинні продовжувати. Ні в якому разі не залишати і не забувати про це", — розказала вона.
Також бандуристи ансамблю беруть активну участь у різноманітних концертах та фестивалях, як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях.
"В Києві зайняли учні Раїси Миколаївни на міжнародному конкурсі друге місце, мої — перше місце. Менший колектив, з п'яти учасників зайняли перше місце у всеукраїнському в Києві", — розказала Тамара Желізняк.
Авторка — Юлія Киричок.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро