На Дніпропетровщині поменшало випадків раку: з чим це пов'язано та міста-лідери статистики

На Дніпропетровщині поменшало випадків раку: з чим це пов'язано та міста-лідери статистики

Лікарня, рак, Дніпро
Ілюстративне фото. Суспільне Дніпро

У Дніпропетровській області в останні п'ять років спостерігається незначне зменшення виявлених випадків онкологічних захворювань. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За оприлюдненими даними, якщо 2018 року в регіоні зареєстрували 379,4 випадку онкології на 100 тисяч населення, то 2022-го — 319,3.

Проте зменшення кількості випадків онкозахворювань пояснюється не поліпшенням ситуації, а істотним зменшенням кількості звернень пацієнтів до лікарень через епідемію COVID-19 та війну.

"У результаті – можливе значне збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення та смертності у наступних роках", — сказано в повідомленні.

За даними лабцентру, серед районів області, де реєструють найбільшу кількість випадків раку, — Дніпровський (328,5 випадків на 100 тисяч населення) та Павлоградський (331 випадок), серед міст — Дніпро (334 випадки) та Павлоград (майже 342 випадки).

За рівнем онкозахворюваності Україна наразі посідає одне з провідних місць у світі – близько мільйона українців хворіють на рак.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок