Канадсько-Українському бібліотечному Центру ДОУНБ виповнилося 20 років

Канадсько-Українському бібліотечному Центру ДОУНБ виповнилося 20 років

Канадсько-Українському бібліотечному Центру ДОУНБ виповнилося 20 років
. Фото: zn.ua

Канадсько-Українському бібліотечному Центру ДОУНБ виповнилося 20 років. У його фондах – 20 тисяч примірників літератури, яка свого часу була забороненою.

Це книжки і періодичні видання, зібрані з особистих бібліотек представників української діаспори в Канаді, і видані на Заході протягом XX сторіччя.

Як зазначає завідувачка Канадсько-Українського бібліотечного Центру ДОУНБ Наталія Біловицька, 20 років тому на ім’я директорки Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки (ДОУНБ) Надії Тітової надійшли листи від Канадського товариства приятелів України (осередок в Торонто) щодо безкоштовного надання літератури від української діаспори в Канаді. А згодом до обласної бібліотеки надійшов вантаж вагою 4 375 кг, запакований у 175 пачок. Дарунок канадської діаспори став основою фонду Канадсько-Українського бібліотечного центру ДОУНБ. Таким чином, мешканці Дніпропетровщини та інші читачі бібліотеки отримали можливість ознайомитися з раніше закритою для них літературою: документи про визвольну боротьбу в Україні 1917-1920 років, матеріали про Голодомор, про часи УНР, діяльність ОУН-УПА.

"Дуже цінним фондом є періодичні видання, які вже припинили своє існування. Наприклад, унікальним є журнал "Український історик". Це єдиний український історичний журнал, що видавався поза межами України. І на теренах Дніпропетровщини його примірники є тільки в Канадсько-Українському Центрі обласної універсальної наукової бібліотеки", – сказала Наталія Біловицька Українському радіо Дніпро.

У програмі Українського радіо Дніпро краєзнавець, письменник, заслужений журналіст України Микола Чабан згадує: "Я пам'ятаю ті часи, коли до нас приїздили люди з Канади. Я був добре знайомий з Марією Фішер-Слиж, яка мешкала в Торонто. Певною мірою, я причетний до історії цього Центру".

Головний бібліотекар ДОУНБ, заслужений працівник культури України Ірина Голуб вважає: "Одні двійки і нулики...Та нічого. Це хороші цифри, 20 вересня 2000 і 2020 років... 20 років виповнилося Канадсько-Українському бібліотечному Центру ДОУНБ! І попереду ще багато часу для читачів і літератури. Центр має можливості ще розкривати свій потенціал!"

Читайте також

"У Дніпрі в навчальному закладі порушили закон про українську мову" – Олександр Благодарний

«Це моя мова»: що спонукало російськомовних українців перейти на українську мову?

Синьо-жовте сонце «засяяло» в університеті внутрішніх справ на патріотичному флешмобі.

На початок