З 1 вересня в Україні підвищують мінімальну зарплату

З 1 вересня в Україні підвищують мінімальну зарплату

З 1 вересня в Україні підвищують мінімальну зарплату
. tsn.ua

З 1 вересня в Україні підвищують мінімальну зарплату. Про це на "Українському радіо UA:Дніпро" говорив економічний експерт Михайло Крапивко.

У Кабінеті Міністрів зазначають, що підвищення мінімальної заробітної плати є важливим, оскільки це підвищує рівень життя, особливо працюючих людей, які отримують найменші доходи і підвищення мінімальної зарплати — це боротьба з бідністю.

"Стаття виплати заробітної плати не постраждає для бюджету. Тому що бюджетні заробітні плати (тарифна сітка) прив'язана не до мінімальної заробітної плати, а до прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум було закладено в бюджеті (в законі про держбюджет). Цього року змінюється 3 рази: з 1 січня, потім 1 липня і наступне підвищення 1 грудня. Вони як були, то так і йдуть. Виходячи з цього будуть перераховуватися посадові оклади, тому що змінюється базовий показник тарифної сітки першого розряду. Мінімальна зарплата для бюджетників впливає на сплату тільки єдиного соціального внеску і то на розмір доплати з мінімальних заробітних плат (з тих, які не досягають ось цього мінімуму). Бюджету це не торкнеться" — зазначив економічний експерт Михайло Крапивко.

Що відомо

  • Уряд за дорученням Президента винайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня цього року та спланував графік такого підвищення.
  • Передбачається: з 1 вересня – до 5 000 грн, з 1 січня 2021 року – до 6 000 грн, з 1 липня 2021 року – 6 500 гривень.
  • зараз “мінімалка” в Україні Становить 4723 грн.

Читайте також

Кандидатом на посаду міського голови Дніпра від партії "Слуга народу" став Сергій Риженко

Будівництво аеропорту у Дніпрі розпочнеться після 15 вересня 2020 року

За словами Зеленського Кабмін виділить понад 220 мільйонів гривень на погашення боргів «Південмашу"

На початок