У Кривому Розі працює літній табір робототехніки, де діти займаються програмуванням, конструюванням та моделюванням. Відвідувати його можуть діти з 6 років. З 9.00 до 14.00 вчителі проводять два заняття, а між ними – прогулянку на вулиці. У разі оголошення повітряної тривоги дітей спускають в укриття, говорить викладачка Лілія Фадєєва. Репортаж Суспільного Дніпро.
Табір відкрили на базі школи робототехніки педагогічного університету. Один з відвідувачів – 8-річний Ілля Шляпін. Хлопець говорить: полюбляє грати з конструктором, вже тиждень ходить у табір робототехніки.
"Я захоплююсь лего, але більше робототехнікою. 3Д-ручка в мене є вдома, але я все одно і тут інколи малюю", – говорить він.
Вперше цього року на такі заняття прийшов і Микита Носко. Раніше хлопець закінчив два класи школи робототехніки. Навчатись далі завадили карантин і повномасштабне вторгнення РФ. Тому говорить, як дізнався, що табір знову працює – зрадів.
"Мені подобається сюди ходити, тому що це класно, тут круто, можна займатись з лего або відпочивати та будувати щось", – каже хлопець.
"Цікавішого проведення часу дитини з гаджетами просто не існує", – додає його мати Галина.
Яка програма занять
Наразі в таборі сформували різновікову групу з п'ятьох дітей, говорить викладачка робототехніки, Лілія Фадєєва. Надалі планують відкрити ще одну.
"У цьому таборі дітям пропонують вивчити ази робототехніки, тобто щось побудувати, щось спробувати запрограмувати. Також є заняття 3Д-ручкою. Тобто вони можуть спробувати намалювати щось плоске або об'ємне. Обов'язково у нас є прогулянка між одним й іншим заняттям, щоб вони могли відпочити", – сказала викладачка.
Цей табір працює вже втретє. Минулого року, через повномасштабне російське вторгнення вирішили не відкривати його. А цього року, розповідає керівниця школи робототехніки Наталя Хараджян, вже був запит від батьків.
"Робототехніка корисна тим, що діти починають якомога раніше розуміти процеси автоматизації, які відбуваються у суспільстві", – вважає вона.
Поки що планують працювати до кінця липня, надалі, каже Наталя Хараджян, якщо будуть запити від батьків – продовжать.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро