Зійшов на гору, встановив рекорд. Мандрівник з Дніпра Сергій Гордієнко вперше в історії України провів лекцію на Говерлі

Зійшов на гору, встановив рекорд. Мандрівник з Дніпра Сергій Гордієнко вперше в історії України провів лекцію на Говерлі

Зійшов на гору, встановив рекорд. Мандрівник з Дніпра Сергій Гордієнко вперше в історії України провів лекцію на Говерлі
. Фото з фейбук-сторінки Сергія Гордієнка

Мандрівник-полярник з Дніпра Сергій Гордієнко здійснив піший перехід Дніпро – гора Говерла завдовжки майже півтори тисячі кілометрів. Це – половина маршруту нової експедиції Дніпро – Говерла – Дніпро, яка називається "Україна – фортеця європейської свободи", повідомили Суспільному в штабі експедиційної акції.

Перехід зайняв майже три місяці. Вирушив у путь Сергій Гордієнко 25 березня.

На вершині Говерли він вперше в історії України провів наукову лекцію. Її тема – "Альтернативні мандрівки як фактор розвитку цивілізації". Вона зібрала майже 30 слухачів. Наймолодшому було 7 років, найстаршому – 64.

«Нам не звикати проторувати нові стежки! В усьому! Дарма – чи це неходжена ще снігова пустеля десь в Антарктиді, чи в педагогічній практиці. Аби була аудиторія, а мої лекційні «конспекти» завжди при мені – у голові», – прокоментував Сергій Гордієнко.

Цю подію – лекцію, яка відбулася на вершині Говерли, – уже внесли до "Книги рекордів України".

Екстремал з Дніпра Сергій Гордієнко зійшов на Говерлу й вперше в історії України прочитав там лекцію
Фото: Сергій Гордієнко

Тепер подорожувальникові ще належить здолати шлях назад – від Говерли до Дніпра. Загальна довжина маршруту експедиції (в обидва боки) становить майже 3 тисячі кілометрів.

За повідомленням зі штабу акції, в експедиції "Україна – фортеця європейської свободи" як і в усіх попередніх, Сергій Гордієнко проводить науково-дослідницьку роботу, збирає матеріал для чергової книги, виступає з благодійними лекціями перед школярами й студентами, розповідаючи про історію України, здоровий спосіб життя, закликаючи до постійного інтелектуального і духовного вдосконалення, до збереження довкілля тощо.

Що відомо про Сергія Гордієнка

  • Сергій Гордієнко – професійний мандрівник, фахівець з екстремального одиночного виживання. 2013 року він завершив дворічну одиночну експедицію «Східна Європа: Азов – басейн Північного Льодовитого океану – Азов», у перебігу якої здолав майже 7 тисяч кілометрів.
  • Гордієнко двічі досягав Північного полюса й першим в історії України встановив там Державний прапор. На його рахунку участь у великій кількості знакових експедицій та подорожей. Зокрема, у 1996–1997 роках він був одним з учасників Першої наукової української експедиції до Антарктиди, а у 2013 році самотужки здійснив трансчорноморський автономний перехід на човні типу каяк.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок