Плавець з Дніпра Олександр Желтяков встановив юніорський рекорд України на турнірі у Швеції

. Фото: Федерація плавання Дніпра

17-річний плавець з Дніпра Олександр Желтяков встановив юніорський рекорд України на турнірі у Швеції. Про це повідомили в Федерації плавання Дніпра.

За повідомленням, 14 квітня ввечері в Стокгольмі у фіналі А на змаганнях Malmsten Swim Open Stockholm спортсмен встановив юніорський рекорд України на дистанції 50 метрів на спині з результатом 0:25.29 та посів третє місце.

• Плавець Олександр Желтяков — майстер спорту України міжнародного класу, вихованець СК "Метеору Дніпрі, його тренує Олександра Куліка
  • Желтяков — один із представників збірної України, що беруть участь на турнірі Stockholm Open. У перший день змагань український плавець відібрався до фіналу на дистанції 200 м на спині — показав третій час у кваліфікації серед усіх учасників - 2:01.97 хв.
  • 13 квітня на дистанції 200 м на спині Желтяков став переможцем та виборов ліцензію А на ХХХІІІ Літні Олімпійські ігри у Франції.
  • Желтяков є володарем двох національних рекордів України. Йому належать найкращі досягнення на дистанціях 100 метрів на спині, а також у змішаній естафеті 4х100 м комплексним стилем.
  • На рахунку Желтякова медалі двох попередніх юніорських чемпіонатів Європи. На юніорському Євро-2022 він здобув три "срібла": на дистанціях 100 та 200 метрів на спині, а також у чоловічій естафеті 4х100 м комплексним стилем.
  • У січні 2023 року Желтяков здобув першу перемогу на дорослому рівні. На турнірі Luxembourg Euro Meet він тріумфував на дистанції 200 м на спині.