З 1 жовтня жінки мають стати на військовий облік: пояснення від експерта

З 1 жовтня жінки мають стати на військовий облік: пояснення від експерта

Доповнено
З 1 жовтня жінки мають стати на військовий облік: пояснення від експерта
. Фото ілюстративне. Фото: УНІАН

З 1 жовтня жінки, які мають відповідні професії, повинні стати на військовий облік. У списку – 14 спеціальностей. Проте до кінця року за невиконання наказу штрафи не передбачені, розповів юрист Міноборони Володимир Смілка Суспільному.

Виданий торік наказ Міноборони №313 значно розширив список професій, з якими жінки мають ставати на військовий облік. Проте до нього внесли зміни, і нині у ньому лишилося 14 спеціальностей. Втім, взяття на військовий облік – це не мобілізація.

Юрист Міністерства оборони Володимир Смілка говорить: на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

"Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи й звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування", — пояснив він.

Документи, які необхідні для взяття жінок на військовий облік, також не відрізняються. Це паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про шлюб та народження дітей, диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності. Штрафувати за невиконання наказу до кінця року жінок не будуть, каже юрист.

З 1 жовтня жінки мають стати на військовий облік: пояснення від експерта
Документи, необхідні взяття жінок на військовий облік. Фото: Суспільне Дніпро

"Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік", — сказав він.

Нині, говорить Володимир Смілка, Міноборони досліджує, чи треба робити окремий облік для жінок та як організувати медкомісію. Тож варто очікувати на законодавчі зміни.

Що кажуть в Міноборони

На своїй сторінці у фейсбуці заступниця Міністра оборони Ганна Маляр написала, що Міноборони вже розробило і передало до Верховної ради пропозиції щодо змін до законодавства про військовий облік жінок.

Якщо парламент ухвалить зміни, Генштаб скоротить перелік військово-облікових спеціальностей для жінок "до оптимальної потреби", зазначає посадовиця.

"Ще раз нагадую — йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила — лише за її згодою", — написала Маляр.

За її словами, зараз у державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Разом із тим, в армії є потреба у фахівцях з медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Читайте також

Зеленський відреагував на петицію про скасування військового обліку для жінок

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок