У Дніпрі 76 переселенців почали опановувати нові професії

У Дніпрі 76 переселенців почали опановувати нові професії

У Дніпрі 76 переселенців почали опановувати нові професії
. Суспільне Дніпро

У Дніпрі 76 переселенців отримають нові професії. Їх навчатимуть безкоштовно, а після тритижневого курсу видадуть дипломи та працевлаштують.

На першому занятті побували і кореспонденти Суспільного.

19-річний Валерій Олексієв з Сєвєродонецька опановує нову для себе професію електрогазозварника. У Дніпрі він вже три місяці, каже: потрібна робота. Навчається хлопець в університеті Даля, спеціальність – фінанси, банківська справа.

Університет Валерій планує закінчити. Проте, зазначає, ще одне вміння не завадить, тому й прийшов на курси.

52-річний Олег приїхав до Дніпра з Маріуполя ще у квітні. Там працював керівником автошколи. Каже, нові професії освоювати треба, аби адаптуватися до нових умов життя та годувати родину.

"Певні складнощі є, доводиться якось виживати за цих умов. Двоє моїх батьків, двоє батьків дружини, діти. Тому доводиться займатись", — говорить чоловік.

За словами начальниці інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяни Янушкевич, переселенців навчатимуть новим, затребуваним у місті професіям. Сформовано шість груп за п`ятьма спеціальностями: електрогазозварник, електромонтер, оператор поштового зв`язку, контролер-касир, перукар.

"Все що пов’язане з електромережею, там завжди було багато вакансій, але людей, які підходили для того, щоб зайняти ці вакансії, не було", — розповіла посадовиця.

Вона додала: заняття фінансуються за кошти Програми Розвитку ООН з відновлення та розбудови миру, виділено майже два мільйони гривень.

Після закінчення навчання переселенців працевлаштують, вже є домовленості з роботодавцями.

Що відомо

  • За даними міськради, нині у Дніпрі шукають роботу близько чотирьох тисяч людей, з них половина — вимушено переміщені особи. До інспекції з питань праці та зайнятості населення міськради звернулися ще 140 переселенців, які хочуть навчитися новим професіям. Наразі в Дніпрі проживають більше 120 тисяч переселенців.

Читайте також

На Дніпропетровщині переселенців безкоштовно навчають створювати вебсайти

У Дніпрі переселенок безкоштовно навчають кермувати авто

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок