Стелу доби енеоліту знайшли в одному з дніпровських лісів. За словами співробітника Дніпропетровського музею імені Яворницького Ярослава Гураля, пам’ятка чимось схожа на фалічний символ.
Знайдена стела, як пояснив Суспільному виконуючий обов’язки директора Олександр Старік, датована третім тисячоліттям до нашої ери — їй приблизно п'ять тисяч років. Пам’ятку розкопали, але через вагу не змогли завантажити і перевезти.
"За формою воно взагалі нагадує, якби, людину, але є й форми фалічні, кожен бачить в міру своєї зіпсованості", — сказав співробітник музею Ярослав Гураль.


Знайшов кам'яну стелу археолог та історик Дмитро Філімонов. За його словами, помітив її випадково під час прогулянки лісом. Масштабів знахідки спочатку не розумів.
"Вона була під землею, тільки краєчок виглядав невеликий. Цього було достатньо щоб зрозуміти, що це давня річ. На ній місцеві жителі шашлики смажили", — розказав археолог.

Стели, віком у п'ять тисяч років, є рідкістю для Дніпра, зазначив керівник музею Олександр Старік. Цю розкопали на території Ігренського півострова, де є поселення і могильники доби енеоліту. Такі споруди мали культове значення для предків.
"Вони різні за формою, але мають антропоморфні ознаки. Були пов’язані з особливими традиціями духовного життя, але в основному вони брали безпосередню участь у поховальному обряді", — пояснив він.

У планах — доправити пам’ятку на зберігання, розповів керівник музею. Для цього знадобиться підйомник. Далі — стелу ретельно вивчатимуть і визначать, чому вона має фалічну форму.
Авторка: Мирослава Заблуда
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро