День боротьби зі СНІДом. Як і де отримати безкоштовний тест на ВІЛ дніпрянам

День боротьби зі СНІДом. Як і де отримати безкоштовний тест на ВІЛ дніпрянам

Важливо

У Дніпрі громадська організація «100% життя» провела акцію «Протестовані = загАРТовані», приурочену до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, повідомляють з місця події кореспонденти Суспільного. Члени організації розповіли про життя ВІЛ-позитивних людей, закликали тестуватися, а також розказали, де отримати безкоштовний тест на ВІЛ.

Історія дніпрянки: 25 років з ВІЛ

Дніпрянка Людмила Коломієць живе зі статусом ВІЛ-позитивної вже 25 років. Вона каже: спочатку не могла повірити у свій діагноз та переконувала лікарку, що це неправда. Потім вона почала приймати препарати антиретровірусної терапіїМетод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у застосуванні хворими антиретровірусних препаратів, які пригнічують вірус. (АРТ).

Людмила розповідає: стикалася з дискримінацією через захворювання навіть у лікарні.

«Я прийшла на прийом до пульмонолога. У неї відкрилася картка, і там був мій ВІЛ-статус та дослідження. І вона прямо, підвищуючи голос: «Ой, так у вас ВІЛ?!». Я кажу: «Я знаю». І з цього моменту ставлення до мене змінилося. Вона навіть мене не вислухала. Вона сказала: «Поверніться спиною і зробіть три кроки». У мене вистачило сил пояснити цій милій лікарці, що так зі мною не можна», – розповіла жінка.

Як отримати безкоштовний тест на ВІЛ

Представник громадської організації Олександр Колесник каже: до Дня боротьби з хворобою проводять акцію «Протестовані дорівнює загАРТовані»: закликають людей проходити тестування на ВІЛ.

«Людині, щоб захистити себе від ВІЛ, треба зробити перший крок – пройти тестування на ВІЛ. І якщо тест виявляється позитивним – то треба зрозуміти, що є антиретровірусна терапія, яка захистить від ВІЛ», – сказав він.

Волонтерка Наталія Сидорова каже, не обов’язково здавати кров, є оральні тести на ВІЛ. Отримати такий тест можна безкоштовно на сайті «Про здоров’я», створеному громадською організацією. Крім тесту, у коробці – упаковка презервативів, інформаційний матеріал, візитівка соціального працівника.

«Через сайт будь-який житель міста Дніпра та України може замовити собі оральний тест на ВІЛ. Заповнити невелику анкету і вас перенаправлять до організації, щоб зателефонував соціальний працівник», – розказала вона.

Що відомо

  • 1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД, в Україні відбулася акція «Протестовані = загАРТовані». Її учасники – представники урядових і міжнародних організацій,  активісти й пацієнти – нагадали українцям про важливість регулярного тестування на ВІЛ та своєчасного початку лікування — антиретровірусної терапії (АРТ).
  • Станом на 1 жовтня на Дніпропетровщині на обліку понад 28 тисяч людей з ВІЛ-інфекцією.
  • В Україні загалом з ВІЛ живе понад  251 тисяча людей. При цьому близько 60 тисяч ВІЛ-інфікованих  не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, що збільшує кількість інфікувань та передчасних смертей.
  • 1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок