Олександр Піскун – заступник командира криворізької бригади Нацгвардії імені Петра Калнишевського. Виконував бойові завдання на Донбасі з червня 2014-го. Під час бою в напрямку Сєверодонецьк – Лисичанськ, військовий дістав поранення - потрапив у полон до російських найманців. За два дні його звільнили, після цього доставили в обласну клінічну лікарню Мечникова у Дніпрі.
Про те, як відновлювався після поранення та чим живе нині – Олександр Піскун розповів Суспільному.
Військовий розповідає: після лікарні півроку тривала реабілітація в Україні та за кордоном. Підтримка рідних, побратимів та бійців Нацгвардії дозволили знову повернутися до військової справи.

«Реабілітація - це як спорт, важка праця. Навчитися вставати з ліжка, навчитися одягатися. Зі мною залишилася моя сім'я, зі мною залишився мій колектив. Саме це дозволило мені не зламатися, і за ці пів року я приїхав додому абсолютно іншою людиною. Я розумів, що мені тепер від життя потрібно в моїй новій ситуації», - каже Олександр Піскун.
Полковник Національної гвардії України Володимир Кізенко називає Олександра прикладом для усього особого складу.
"Це офіцер з великої букви. Має досвід участі в антитерористичній операції у 2014-ому році. Він є прикладом і для усього особового складу, і для мене також", - каже Володимир Кізенко.
За словами Піскуна, жити як раніше, отримавши важке поранення і пройшовши війну – важко, практично неможливо. Шкодує, що нині не може виїхати з особовим складом в зону ООС, поділитися своїм досвідом. Втім, вважає, що свого часу зробив усе можливе.
«Я особисто очолював спецоперації, організовував їх, проводив операції зі звільнення багатьох населених пунктів на Донбасі. Саме тому я вважаю, що не ховався за спинами солдатів, своїх підлеглих, тому я сиджу зараз в цій колясці. Зі свого боку я зробив все, щоб мої діти не воювали», - говорить заступник командира криворізької бригади Нацгвардії України.
Два роки тому Олександр Піскун приєднався до команди криворізьких інвіктусів, бере активну участь у проведенні змагань «Ігор Нескорених», здобув кілька золотих медалей.
Читайте також
- «Питають: як там було? Я кажу: усе нормально». Історія бійця з інвалідністю із Кривого Рогу
- На Дніпропетровщині відкрили меморіальну дошку загиблому в Іловайському котлі Василю Милащенку
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро