7 років тому у лікарні імені Мечникова в Дніпрі почали приймати поранених на сході України бійців. 9-го травня з Донеччини привезли понад 20 травмованих. Тоді, кажуть медики, ще не мали досвіду роботи з бойовими пораненнями. Рятувати життя на початку допомагали колеги з-за кордону.
Олексій Корж – один з перших поранених на сході бійців, який потрапив у лікарню імені Мечникова. Розповідає, на фронт пішов на початку травня 2014 року. Був у складі добровольчого батальйону територіальної оборони «Донбас».
Брав участь у першому бою за Карлівку. Каже, дамба через Карлівське водосховище – єдине місце, де може проїхати важка техніка. Тому бої за цю територію були важкими. Там Олексій отримав декілька поранень. Першу невідкладну допомогу йому надали у Покровській лікарні. Потім відправили у Дніпро.
«Одна куля зайшла під око праве, роздробила мені праву частину обличчя, череп, частину щелепи і вийшла через вухо. Тобто, на сьогодні я сліпий. Глухий на праву сторону. Але у Мечникова, вже коли привезли з Покровська, зробили ще три операції, привели до ладу і обличчя, і вухо, і око», – розповів військовий.
Сергій Куршаков був командиром підрозділу 40 добровольчого батальйону територіальної оборони «Кривбас». Обороняв блокпост під Донецьком, у Старобешевому. Отримав поранення внаслідок розриву гранати в липні 2014 року, коли на блокпост напали бойовики.
Чоловікові надали першу невідкладну допомогу у Старобешевому і відправили у Дніпро, у лікарню імені Мечникова. Він мав множинні травми, була загроза втрати ноги та ока. Каже, навіть не знає скільки операцій йому зробили за час лікування.
«Потім, за 10 днів, мене направили в Ізраїль, там вже доробляли, теж було декілька операцій, і однозначно лікарі офтальмологи всі ходили до мене по черзі, по два-три лікаря. Приходили й всі дивилися на мою травму і казали, що це miracle, цього не буває. При тій травмі, яка була, і зробити так, щоб до мене повернувся повністю зір – це зовсім добре», – розповів він.
До війни на сході України лікарі лікарні імені Мечникова не мали досвіду роботи з бойовими пораненнями, розповідає генеральний директор Сергій Риженко. На початку допомагали колеги з-за кордону, які раніше вже мали справу з мінно-вибуховими травмами. Найбільшу кількість поранених, розповідає Риженко, лікарня приймала після «Іловайського котла» – близько 300 людей на день.
«Наші нейрохірурги рятували усіх, хто потрапив до нас, простоюючи у цих операційних по 20-22 години для того, щоб зробити операцію», – розповів лікар.
Також у лікарні імені Мечникова організували волонтерський координаційний штаб, який займався пошуком медикаментів та продовольства.
За словами волонтерки Олени Лучко, дуже не вистачало ліків.
«Не було ліків, не було в достатній кількості перев’язок, знеболювального. У лікарні Мечникова волонтерська допомога полягала не лише у медикаментах, постільній білизні, харчах. Дуже важливо було підтримати хлопців, висловити їм вдячність», – каже вона.
Усього за 7 років війни у лікарню імені Мечникова привезли понад три тисячі бійців, провели 3,5 тисячі операцій, перелили понад три тонни крові.
Повне відео:
Читайте також
У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих на Донбасі бійців
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро