Перейти до основного змісту
Суд в Москві залишив вирок політв'язню Цигіпі без змін — дружина

Суд в Москві залишив вирок політв'язню Цигіпі без змін — дружина

Ексклюзивно
Журналіст з Херсонщини Сергій Цигіпа, який перебуває у в'язниці РФ
Журналіст з Херсонщини Сергій Цигіпа, який перебуває у в'язниці РФ. Сергій Томіленко/Facebook

Політв'язню, журналісту, громадському активісту з Нової Каховки Сергію Цигіпі, який в колонії систематично зазнає тиску від її адміністрації, касаційний суд в Москві залишив без змін вирок у 13 років ув'язнення. На судовому засіданні були присутні представники із країн Європи.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила Суспільному Крим його дружина Олена Цигіпа.

Вона передала слова адвоката, що у суді були присутні представники Чехії, Франції, Канади та ще однієї країни Європи, але він не знає, яку саме. Міжнародні представники долучилися до справи в останній момент.

"Я вважаю, що це дуже було добре, тому що Росія буде розуміти, що до Сергія дуже підвищена увага з боку закордонних дипломатів, правозахисників, журналістів. Дуже-дуже сподіваюся, що це може якось вплинути в подальшому на його повернення", — наголосила Олена.

За словами дружини, Цигіпа повідомив у листі, що йому щодня видають ліки від тиску, а також він має проблеми із зубами — коронка вивернута "навиворіт".

Після суду політв'язень може тимчасово залишитися у Москві, або ж його направлять до Сімферополя в окупованому Криму для ознайомлення з рішенням суду першої інстанції.

Зараз жінка перебуває у Брюсселі в рамках адвокаційної місії.

Олена Цигіпа разом з іншими родичами політв'язнів у Брюсселі
Олена Цигіпа разом з іншими родичами політв'язнів у Брюсселі. Олена Цигіпа

"Я тут не сама, я з представниками організації "Цивільні в полоні". Нас п'ять: я як дружина, і три доньки та одна сестра цивільних заручників Кремля. Ми тут з такою місією, щоб скласти адвокацію прав і свобод не лише для наших рідних, а і для всіх родин, які є в складі організації", — поділилась вона.

Дружина бранця Кремля додала, що у Брюселі вони закликали всіх представників, з ким мали зустрічі, допомагати їм розробляти механізми тиску на Росію, щоб вона звільняла цивільних полонених.

"Для того, щоб робили розголос через свої сторінки соціальних мереж, адже у кожного представника, у кожного дипломата є своє коло підписників. І для того, щоб розширити цю нашу "інформаційну бульбашку", ми просили, щоб вони теж зробили такі публікації. Відгукнулися всі, дехто навіть зробив публікації вчора і позавчора після наших зустрічей. Ми дуже вдячні за те, що так до нас ставляться, нас приймають", — розповіла Олена.

Олена Цигіпа разом з іншими родичами політв'язнів у Брюсселі
Олена Цигіпа разом з іншими родичами політв'язнів у Брюсселі. Олена Цигіпа

Вона зазначила, що приїхала разом з іншими родичами полонених на запрошення правозахисної організації Front Line Defenders. Під час тренінгу їм розповіли, хто такі правозахисники.

"Нам сказали, що ми теж є правозахисниками. Для нас це було таке відкриття. Ми сказали: "У нас же ж немає юридичної освіти". Вони сказали, що це не важливо — правозахисниками можуть бути будь-хто, навіть студенти, і у вас така тема "цивільні заручники", ви є представниками цих родин і ви змушені були стати правозахисниками", — уточнила дружина політв'язня.

Олена Цигіпа разом з іншими родичами політв'язнів у Брюсселі
Олена Цигіпа разом з іншими родичами політв'язнів у Брюсселі. Олена Цигіпа

Що відомо про Сергія Цигіпу

Журналіста і письменника з Нової Каховки Сергія Цигіпу окупанти утримують у полоні вже два роки. Його викрали за проукраїнську позицію та журналістську діяльність, вважає захист. Українець також був волонтером.

Після його затримання 12 березня 2022 року зв’язок із ним перервався. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні рідні дізналися, що він у полоні. За словами адвоката, його утримують у СІЗО №2 Сімферополя.

Міжнародне гуманітарне право забороняє переміщати осіб з окупованої території в інші регіони без нагальної потреби, а насильницьке зникнення та повністю закритий судовий процес є ознаками воєнного злочину.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок