Уряд готує санкції щодо учасників приватизації "Масандри" – Резніков

Уряд готує санкції щодо учасників приватизації "Масандри" – Резніков

Уряд готує санкції щодо учасників приватизації "Масандри" – Резніков
. УНІАН

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що міністерство готує пакет санкцій щодо усіх осіб, причетних до приватизації винзаводу "Масандра" в окупованому Криму.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому пресслужбою міністерства.

"Всі наявні у відкритих джерелах документи – протоколи, заявки, біографії керівництва так званого міністерства в Криму, що організувало це, тощо, – вже в нас. Санкційний пакет вже готується", – повідомив Резніков.

Він зазначив, що Мінреінтеграції планує запровадити наступні заходи проти учасників незаконної приватизації:

1)    ініціюватиме національні санкції;

2)    ініціюватиме судове переслідування, в тому числі в міжнародних судах;

3)    звертатиметься до міжнародних партнерів щодо внесення винних до санкційних списків та посилення санкцій.

Також Резніков зауважив, що жодна серйозна компанія не взяла участь в анонсованій окупаційною владою приватизації

"Як я й передбачав, жодна з серйозних компаній, яка б насправді могла бути зацікавлена у модернізації і розвитку підприємства, участь в цьому театрі абсурду не взяла. "Масандру" передали структурі банку "Росія". Цей банк, як і його основні публічні бенефіціари, знаходяться під міжнародними санкціями з березня 2014 року, ще до початку збройної агресії на Донбасі. Тобто "Масандру" захопили ті, кого вважають натхненниками окупації Криму", – наголосив він.

Окрім того, міністр вважає, що аукціон мав фіктивний характер.

"Приватизація" концерну, який, крім значних виробничих активів, володіє унікальною колекцією вин та традиціями виноробства, відбулася за ціною, що мінімально перевищує стартову. Це є ознакою заздалегідь узгодженого результату та фіктивного характеру "аукціону", – сказав Резніков.

За його словами, окрім "Південного проєкту", на "аукціон" заявилася тільки одна компанія, зареєстрована у Москві, зі статутним капіталом, який складає еквівалент близько 135 американських доларів.

Що відомо

  • У листопаді цього року окупаційна влада Криму виставила на продаж 100% акцій найстарішого і найбільшого винного комбінату півострова "Масандра". Аукціон має відбутися 14 грудня 2020 року.
  • Стартовою ціною підприємства назвали 5,3 млрд рублів (близько 2 млрд гривень). Заявки на участь в торгах приймаються до 8 грудня.
  • 27 травня 2020 року окупаційна влада внесла "Массандру" до "об'єктів, що підлягають приватизації шляхом перетворення в господарське товариство".
  • МЗС закликало країни світу не брати участі в приватизації "Масандри".
  • Зрештою "Масандру" продали на аукціоні компанії "Південний проєкт", яку пов’язують із бізнесменом з оточення Путіна Юрієм Ковальчуком, за 5,327 млрд рублів (72,8 млн доларів).
  • Голова прокуратури АРК оголосив привласнення "Масандри" Росією воєнним злочином.
  • У 2016 році українська прокуратура відрила кримінальну справу проти чинної гендиректорки підприємства Яніни Павленко, яка працює на окупаційну владу РФ, за те, що вона відкрила найстаріший херес з колекції вартістю 100 тисяч доларів. Його відкоркували на честь візиту колишнього прем'єра Італії Сільвіо Берлусконі, який приїхав на окупований півострів на запрошення президента РФ Володимира Путіна.

На початок