МЗС просить країни світу не брати участі в приватизації кримської "Масандри"

МЗС просить країни світу не брати участі в приватизації кримської "Масандри"

МЗС просить країни світу не брати участі в приватизації кримської "Масандри"
. УНІАН

Міністерство закордонних справ висловило протест через приватизацію винзаводу Масандра", про яку оголосила російська окупаційна влада у Криму.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті відомства.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із запланованою так званою "приватизацією" Державного концерну "Національне виробничо-аграрне об’єднання Масандра", який належить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України", – повідомили у відомстві.

Також МЗС закликало міжнародну спільноту не брати участь у цьому процесі.

"Закликаємо міжнародне співтовариство не брати участі у так званій "приватизації" та утримуватись від будь-яких форм співпраці із незаконно націоналізованим Російською Федерацією концерном до моменту повернення його в управління уряду України", – наголосили у міністерстві.

Окрім того, міністерство звинуватило Росію в черговому порушенні міжнародного гуманітарного права, згідно з яким держава-окупант не може проводити націоналізацію чи подальша "приватизацію" майна та оголосило дії окупаційної влади злочином.

"Правоохоронними органами України здійснюється кримінальне провадження щодо факту незаконної націоналізації концерну "Масандра" окупаційною владою", – підкреслили у МЗС.

Раніше міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що всі, хто намагатиметься купити "Масандру", стануть порушниками українського законодавства.

"На 14 грудня російська окупаційна адміністрація у Криму запланувала аукціон, під час якого збираються продати "Масандру". Спроби передати підприємство у приватні руки – це продовження злочину, який розпочався з так званої "націоналізації" окупаційною адміністрацією у 2014 році. Усі, хто намагатиметься "купити" "Масандру", стануть порушниками закону. Адже усі вони знають, що "Масандра" не належить тим, хто її зараз намагається продати. Вона вкрадена", – підсумував Резніков.

Також він попередив, що Мінреінтеграції вживатиме відповідні заходи щодо осіб, причетних до незаконного аукціону, зокрема ініціюватиме національні санкції, судове переслідування, у тому числі в міжнародних судах, та звертатиметься до міжнародних партнерів про внесення винних до санкційних списків.

Що відомо

  • У листопаді цього року окупаційна влада Криму виставила на продаж 100% акцій найстарішого і найбільшого винного комбінату півострова "Масандра". Аукціон має відбутися 14 грудня 2020 року.
  • Стартовою ціною підприємства назвали 5,3 млрд рублів (близько 2 млрд гривень). Заявки на участь в торгах приймаються до 8 грудня.
  • 27 травня 2020 року внесла "Массандру" до "об'єктів, що підлягають приватизації шляхом перетворення в господарське товариство".
  • У 2016 році українська прокуратура відрила кримінальну справу проти чинної гендиректорки підприємства Яніни Павленко, яка працює на окупаційну владу РФ, за те, що вона відкрила найстаріший херес з колекції вартістю 100 тисяч доларів. Його відкоркували на честь візиту колишнього прем'єра Італії Сільвіо Берлусконі, який приїхав на окупований півострів на запрошення президента РФ Володимира Путіна.

На початок