Кримського 62-річного політв'язня Енвера Омерова у середині серпня етапували до виправної колонії № 6 у Йошкар-Олі Республіки Марій Ел в Росії. Окупанти засудили чоловіка на 18 років ув'язнення.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це розповіли дружина і донька Омерова у коментарі "Кримській солідарності".
Вони приїхали до нього на тривале побачення наприкінці літа. Жінки поділилися, що політв'язню необхідна хірургічна операція.
За словами доньки Енвера Омерова — Фатми Ісмаїлової, Енвер довго не наважувався зробити операцію у Володимирському централі, де він перебував раніше.
"Є певна хвороба, яка давно потребує оперативного втручання. На волі цю операцію він зробити не встиг. Зараз дізнався, що тут є лікарня від колонії, в якій роблять операції, оглядають. Начебто непогана. У Володимирі він побоявся, бо відгуки про лікарню були не найкращі", — розповіла Фатма Ісмаїлова.
Водночас дівчина не конкретизувала, який діагноз у кримського політв'язня.
Сім'я також поділилася, що Енвер Омеров планує поміняти протез на зубах, який зіпсувався за п'ять років ув'язнення. Відомо, що Омеров вже відвідав стоматолога і протезиста.
"Вигляд у нього задовільний. Але ці роки позначилися на його зовнішності", — додала донька.
Крім того, після зустрічі з близькими, Енвер Омеров передав слова подяки всім, хто його підтримує і допомагає його родині.
Нагадаємо, що раніше стало відомо, що Енвера Омерова, етапували з в'язниці №2 російського міста Владимир.
Що відомо про білогорську групу у справі Хізб ут-Тахрір
Айдера Джапарова, Енвера Омерова і його сина Різу затримали 10 червня 2019 року. У січні 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав Енвера Омерова винним в організації терористичної організації Хізб ут-Тахрір, Різу та Айдера — в участі в ній. Енверу Омерову призначили 18 років позбавлення волі, Різі Омерову — 13 років. Обидва мали провести у в'язниці перші три роки терміну.
10 березня 2022 року апеляційний військовий суд у Власісі підтвердив рішення першої інстанції. У листопаді 2023 року касаційний суд також не змінив вирок фігурантам білогірської групи Хізб ут-Тахрір.
Адвокати наголошували, що в суді першої інстанції та апеляційному суді свідків у цій кримінальній справі допитали "з грубим порушенням кримінального закону" — їхні особи безпідставно засекретили, а слідство та обвинувачення жодного разу не надали вагомих доказів, чому це було необхідно. Учасники справи називали своє переслідування "ланкою у великому ланцюзі переслідування кримських татар за національною та релігійною ознакою".
18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав Росію звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами білогірської групи. Правозахисники в Україні та Росії визнали їх політичними в'язнями і вимагали їхнього негайного звільнення.
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook