ДБР передало до суду справу щодо ексспівробітників "Беркуту", які допомагали РФ окупувати Крим

ДБР передало до суду справу щодо ексспівробітників "Беркуту", які допомагали РФ окупувати Крим

Правоохоронці завершили досудове розслідування відносно екскомандира взводу севастопольського "Беркуту" та 3 колишніх співробітників цього підрозділу, які втекли зі зброєю з материкової частини України. Надалі вони пішли на службу до РФ, сприяючи окупації півострова.

Про це 28 червня повідомили в Державному бюро розслідувань (ДБР).

"Ця група зрадників упродовж 2013-2014 років разом зі співробітниками з інших підрозділів "Беркуту" брала участь у силовій протидії акціям протесту. Їхній колишній командир навіть вихвалявся у засобах масової інформації про участь в зачистці "Майдану", — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, колишні правоохоронці охороняли адміністрацію президента України, для чого у ніч з 20 на 21 лютого 2014 року отримали 40 автоматів Калашникова.

"Після втечі експрезидента та перемоги Революції Гідності підозрювані чітко зрозуміли, що настав час відповідати за вчинені злочини проти активістів, тому зі зброєю виїхали до Севастополя", — зазначили у пресслужбі ДБР.

Слідство встановило, що у Криму експравоохоронці перейшли на службу до РФ та сприяли окупації півострова.

"Вдягнуті в українську форму та з привласненою зброєю підозрювані чергували на штучно створених блок-постах усіх автошляхів, які вели з материкової частини до півострова", — наголосили у повідомленні.

Крім того, ексберкутівці без жодних повноважень доглядали транспортні засоби, перевіряли документи у громадян, які їхали на півострів. Вони не допускали міжнародних спостерігачів, журналістів, правоохоронців та військових, чим допомогли РФ тимчасово окупувати територію АР Крим.

Зокрема, колишніми правоохоронцями на блок-постах було незаконно затримано активістів "Майдану" та журналістів, яких після знущань за їх патріотичні погляди та переконання, передано військовим РФ.

"Ексберкутівцям вкрай не сподобалась наявність у дівчат українських прапорців та татуювання"Небесної сотні". Лише завдяки висвітленню цієї ситуації у ЗМІ полонених через декілька днів було звільнено", — повідомляють правооохоронці.

За втілення планів РФ із захоплення частини суверенної території України підозрювані отримали посади в окупаційних органах влади та російське громадянство, у зв’язку з чим досудове розслідування відносно них здійснювалось за спеціальною (заочною) процедурою.

Також слідчим суддею відносно них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що дозволить затримати обвинувачених одразу після деокупації ЗСУ території АР Крим та міста Севастополя.

Максимальне покарання – 15 років позбавлення волі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок