У Києві біля КМДА підняли кримськотатарський прапор

У Києві біля КМДА підняли кримськотатарський прапор

Ексклюзивно
Кримськотатарський прапор
У Києві біля будівлі КМДА підняли кримськотатарський прапор. Суспільне Крим

У Києві під національний гімн кримських татар та державний гімн України біля будівлі Київської міської державної адміністрації (КМДА) підняли кримськотатарський стяг.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє кореспондентка Суспільне Крим.

"Я хочу висловити впевненість в тому, що якщо ще і будуть йти якісь дискусії навколо вдосконалення статусу Криму, то вже жодних дискусій немає, яким буде прапор Кримської автономії. От він майорить поруч з Державним прапором України. Крим буде звільнено, державний суверенітет буде відновлений і над всім Кримом, у всіх його куточках, поруч будуть майорити Державний прапор україни та національний кримськотатарський прапор", — заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він також нагадав про важливість висловлення підтримки понад 200 політвʼязням, яких незаконно позбавила волі РФ.

"Правосуддя світове можливо повільно рухається, але воно обовʼязково закатає усіх російських злочинців", — підсумував Чубаров під час церемонії підняття кримськотатарського прапора.

На офіційному сайті Київської міської ради оприлюднили привітання з Днем кримськотатарського прапора від мера Києва Віталія Кличко.

"Кримські татари, які поверталися з депортації на свою історичну землю, відродили самобутню традицію самоврядування, свою національну символіку. Сьогодні кримські татари як представники великої української нації демонструють незламність духу, мужньо б’ються проти російських окупантів у лавах Збройних Сил України. Нас обʼєднують не тільки спільні кольори прапорів, а й спільне бачення майбутнього в новій відбудованій Україні. Наша спільна боротьба обов’язково завершиться перемогою. І кримськотатарський прапор знову замайорить над Бахчисараєм і Форосом, Джанкоєм та Гурзуфом. Тому що Крим – це Україна! Слава Україні!" — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, щороку 26 червня кримські татари відзначають День кримськотатарського прапора – день шанування національного символа кримських татар, корінного народу Криму.

Прапор кримських татар є національною символікою. Він являє собою полотнище небесно-блакитного кольору з тамгою золотистого кольору, розташованою в лівому верхньому кутку біля древка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок