Росія засудила до 12 років ув'язнення ексглаву компанії, яка проєктувала Кримський міст

Росія засудила до 12 років ув'язнення ексглаву компанії, яка проєктувала Кримський міст

Сергій Кельбах
Ексглава держкомпанії "Автодор" Сергій Кельбах. Міністерство транспорту РФ

Тверський районний суд Москви засудив до 12 років ув'язнення ексглаву держкомпанії "Российские автомобильные дороги" ("Росавтодор"), яка проєктувала Кримський міст, Сергія Кельбаха. Його звинуватили у зловживанні службовими повноваженнями та завданні збитків держбюджету Росії на близько двох мільярдів рублів (орієнтовно 965,4 млн грн).

Про це повідомив офіційний Telegram-канал судів загальної юрисдикції міста Москви 18 червня.

Слідство встановило, що засуджений у 2015 році через афілійовані з ним компанії погодив незаконно завищену оплату будівельних робіт на Центральній кільцевій автодорозі в Москві та Московській області, затягнувши строки будівництва. Таким чином, штучно зросла собівартість проєкту.

Кельбаха також оштрафували на 1,9 мільярда рублів, які він зобов'язаний виплатити потерпілій стороні — російському міністерству транспорту. Чоловіка взяли під варто у залі суду. Вирок ще не набув чинності. Захист планує оскаржувати це рішення суду.

Що відомо про Сергія Кельбаха

Сергій Кельбах був головою правління "Росавтодору" з 2011 по 2019 роки. Компанія займалася великими інфраструктурними проєктами, зокрема, будівництво Кримського мосту, швидкісної траси М-11 через Хімкинський ліс у Підмосков'ї, проти знищення якого виступали російські екологи.

Українська влада неодноразово наголошувала, що Кримський міст побудовано незаконно в українських територіальних водах. Через це на Кельбаха наклала санкції Україна (з 2015 року), які продовжували у 2017 та 2021 роках.

З березня 2019 року він є радником генерального директора ВАТ "Российские железные дороги".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок