Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишньому начальнику Гагарінського РВ УМВС України в Севастополі, якого навесні 2014 року російські окупанти призначили начальником "Управління МВС РФ в Севастополі".
Про це йдеться у вироку суду, який було ухвалено 28 травня.
Суд визнав чоловіка винним у державній зраді та засудив до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За інформацією Центру журналістських розслідувань (ЦЖР) мова йде про Піддубова Олександра Олександровича.
Стало відомо, що у кінці 2013 року Міністерством внутрішніх справ України Олександра було призначено на посаду начальника Гагарінського районного відділу Управління МВС України в Севастополі. Проте з початком окупації Криму він зрадив присязі, перейшовши на службу до російських окупантів.
Згідно з матеріалами слідства, у березні 2014 року так званий мер Севастополя Олексій Чалий запропонував Олександру Піддубому очолити створене незаконно "Муніципальне управління внутрішніх справ в м. Севастополі". Невдовзі після цього він оголосив про вихід управління з підпорядкування МВС України та його підпорядкування самопроголошеному "меру".
У матеріалах справи йдеться, що 12 червня 2014 року указом президента Російської Федерації Олександра призначили на посаду "начальника Управління Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації по м. Севастополь", але вже 30 вересня 2015 року очільник Кремля Володимир Путін звільнив його з цієї посади з невідомих причин.
28 травня 2024 року Шевченківський районний суд Києва визнав Олександра Піддубова винним у державній зраді та призначив покарання у вигляді 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
З квітня 2021 року чоловік перебуває під українськими санкціями.
В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільному Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook