Майстра спорту Баранника із Сімферополя та ще сімох людей судитимуть наступного тижня

Майстра спорту Баранника із Сімферополя та ще сімох людей судитимуть наступного тижня

Затриманий у Криму майстер спорту Кирило Баранник
Затриманий у Криму майстер спорту Кирило Баранник. Фото: facebook.com/Oleh Rozhko

Наступного тижня у російському Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону судитимуть майстра спорту з орієнтування Кирила Баранника із Сімферополя та ще сімох людей. Попереднє засідання призначено на 2 травня. Більшість з них звинувачують у терористичній діяльності205 КК РФ.

Про це повідомляє правозахисна ініціатива "Кримський епізод" у Telegram.

Баранника звинувачують у злочинах за шістьма "статтями" Кримінального кодексу РФ: у держзраді275 КК РФ, незаконному зберіганні вибухових пристроїв222.1 КК РФ, контрабанді вибухових пристроїв або вибухових речовин226.1 КК РФ, участі в терористичній спільноті205.4 КК РФ, скоєнні теракту205 КК РФ, а також у проходженні навчання для здійснення терористичної діяльності205.3 КК РФ.

Аналогічні звинувачення висунуто Сергію Войнаровському, Віктору Підвальному, Сергію Кривошеїну, Денису Петранову та Ігорю Зоріну. Ще двох фігуранток — Ольгу Кравчук та Олену Войнаровську – звинувачують у незаконному зберіганні вибухових пристроїв222.1 КК РФ.

Що відомо про Кирила Баранника

26-річного Баранника затримали 30 травня 2023 року на набережній в окупованому Сімферополі. Йому одягли мішок на голову і відвезли на допит, де він під тортурами зізнався у скоєнні диверсії в селищі Поштове 23 лютого.

З початку перебування спортсмена у СІЗО, його катують. Під час тортур Бараннику загрожували зґвалтуванням, вбивством його та матері при спробі втечі.

Силовики вимагали, щоб Баранник зізнався також в іншому вибуху – на залізниці біля села Чистеньке, але він відмовився це зробити. Чоловіка також звинувачують у незаконному зберіганні зброї (ст. 222 КК РФ).

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок