Командував спецпризначенцями РФ під час захоплення Київщини: ексофіцеру МВС України загрожує 15 років за держзраду

Командував спецпризначенцями РФ під час захоплення Київщини: ексофіцеру МВС України загрожує 15 років за держзраду

Ексофіцер МВС України Валерій Гаркавенко
Ексофіцер МВС України Валерій Гаркавенко. Фото: Facebook/СБУ

Служба безпеки направила до суду обвинувальний акт за вчинення держзради ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу Українищодо колишнього офіцера МВС України Валерія Гарькавенка, який з лютого по квітень 2022 року очолив тактичну групу російських військових, що намагалася захопити Київ.

Про це повідомляє СБУ на своїй сторінці у Facebook.

Так, за даними розслідування, до 2014 року Гарькавенко служив у внутрішніх військах МВС України на посаді заступника командира військової частини 3009, яка дислокувалася у Сімферополі в АР Крим. Але після окупації півострова у 2014 році він зрадив присязі та перейшов на бік Росії.

Наразі чоловік є "командиром 25 окремого загону спеціального призначення "Меркурій" Нацгвардії РФ". З лютого по квітень 2022 року він очолив тактичну групу ЗС РФ, яка намагалася захопити Київ, а під час тимчасової окупації Київської області командував діями військових, які проводили каральні акції проти мирних жителів.

"Оскільки зловмисник перебуває на непідконтрольній території України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України", — йдеться у повідомленні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок