Україна заочно засудила 11 окупаційних суддів із Криму за держзраду

Україна заочно засудила 11 окупаційних суддів із Криму за держзраду

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя
Прокуратура АР Крим та м. Севастополя. Прокуратура АРК

За вчинення державної зрадич. 1 ст. 111 КК України заочно засуджено ще 11 окупаційних суддів з Криму на строк від 12 до 14 років.

Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

"Прокурори в суді довели, що після окупації півострова у 2014 році засуджені зрадили присязі на вірність українському народові та почали працювати в окупаційних судах", — зазначається у повідомленні.

Зокрема, йдеться про такі окупаційні установи:

• "Арбітражний суд Республіки Крим";

• "Двадцять перший арбітражний апеляційний суд";

• "Білогірський, Джанкойський, Совєтський районні суди Республіки Крим";

• "Євпаторійський, Севастопольський та Ялтинський міські суди";

• "Київський районний суд міста Сімферополя" та "Нахімовський районний суд міста Севастополя".

Як зауважили у відомстві, засуджені сприяли становленню і зміцненню окупаційної судової влади на півострові та допомагали Росії проводити підривну діяльність проти України.

За даними прокуратури автономії, за держзраду засуджено 77 колишніх українських суддів, які перейшли на бік окупантів та почали працювати в їхніх незаконно створених "судах".

Вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання, роз'яснюють у прокуратурі АР Крим та м. Севастополя.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок