Політвʼязень Рефат Алімов вийшов на свободу

Політвʼязень Рефат Алімов вийшов на свободу

Ексклюзивно

Засуджений на 8 років політв'язень, кримський татарин Рефат Алімов, фігурант ялтинської групи "Хізб ут-Тахрір", вийшов на волю.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це Суспільне Крим повідомив адвокат Едем Семедляєв.

"Зараз, в першу чергу, хочу побачити рідних та близьких. Дуже сильно сумував за ними. Відпочити нарешті, пройти лікування, огляд. А далі думаю влаштуватися на роботу. Бо останні вісім років мати одна тягнула. Завдяки нашому народу, допомагали їй, поки я був у в'язниці. Зараз треба виходити і починати працювати. Допомагати іншим треба, хто знаходиться в такій ситуації", — зазначив Алімов.

Рефат Алімов
Рефат Алімов. Суспільне Крим

Адвокат Едем Семедляєв поїхав до міста Салават Республіки Башкортостан, щоб зустріти Алімова.

"Сьогодні вийшов черговий політв'язень, наш друг, наш брат. 8 років у застінках, звичайно, це великий термін. Звичайно він пройшов це випробування гідно та сьогодні ми його зустріли. Повеземо його додому до Криму, до родичів та близьких. І сподіваюся, що найближчим часом і решта наших хлопців політв'язнів також звільняться", — наголосив правозахисник.

Що відомо про Рефата Алімова

Рефат Алімов — 32-річний кримський татарин, племінник іншого фігуранта ялтинської групи у так званій справі "Хізб ут-Тахрір", Інвера Бекірова. 18 квітня 2016 року у його будинку окупаційні силовики провели обшук, після чого Рефата затримали за звинуваченням в "участі у терористичній діяльності".

12 листопада 2019 року російський суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, засідання тривало 14 хвилин.

Відповідно до рішення, шістьом кримським татарам призначили покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму на строк: Рефату Алімову — 8 років, з обмеженням волі на 1 рік, Мусліму Алієву — 19 років, з обмеженням волі на 1 рік, Інверу Бекірову — 18 років, з обмеженням волі на 1 рік, Вадиму Сіруки — 12 років, з обмеженням волі на 1 рік, Арсену Джеппарову — 7 років, з обмеженням волі на 1 рік, Емір-Усеїну Куку — 12 років, з обмеженням свободи 1 рік.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок