Оголошено про підозру трьом працівникам ФСБ в окупованому Криму за насилля над цивільним

Оголошено про підозру трьом працівникам ФСБ в окупованому Криму за насилля над цивільним

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя
Прокуратура АРК. Прокуратура АР Крим та м. Севастополя. Фото: ark.gp.gov.ua

Трьом працівникам "УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю" повідомлено про підозру у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, а також інших злочинів. Вони затримали та катували місцевого жителя, після чого провели в його автомобілі незаконний обшук.

Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя 11 квітня.

Дії трьох силовиків були кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 162порушення недоторканності іншого володіння особи КК України. Двом з них інкриміновано порушення ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438порушення законів та звичаїв війни, за попередньою змовою групою осіб КК України та одному – ч. 1 ст. 111державна зрада КК України).

У прокуратурі автономії не вказали імена підозрюваних, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що йдеться про Костянтина Терещенка, Петра Соловйова та Олександра Сагайда.

"Слідством встановлено, що після окупації півострова у 2014 році підозрювані, будучи працівниками ГУ СБУ в АР Крим, зрадили військовій присязі та перейшли на бік ворога, обійнявши посади співробітників "УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю", – йдеться у повідомленні.

Відомство зазначило, що у серпні 2016 року силовики незаконно позбавили волі та катували громадянина України, який перебував під захистом міжнародного гуманітарного права. Отримавши інформацію про неодноразовий перетин чоловіком адмінмежі з АР Крим, окупанти здійснили його незаконне затримання на автостоянці та доставили до приміщення "ФСБ" в м. Сімферополі.

"Надалі двоє з підозрюваних протягом доби застосовували до потерпілого фізичну силу, катування електричним струмом, удушення та погрози вбивством, змусивши його зізнатися у шпигунстві та зберіганні наркотичного засобу", – повідомила прокуратура АРК.

Після катувань потерпілого відвезли на ту саму автостоянку, де окупанти провели незаконний обшук його авто для фальсифікації "доказів протиправної діяльності", стверджують у відомстві.

Прокуратура автономії зауважила, що ці дії трьох підозрюваних є воєнним злочином та порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Крім того, у відомстві нагадали, що судом вже розглядається обвинувальний акт стосовно двох з вказаних осіб за обвинуваченням у порушенні ч. 1 ст. 111 державна зрадаКК України, ч. 1 ст. 438вчинене за попередньою змовою групою осіб порушення законів та звичаїв війни КК України, 1 ст. 162порушення недоторканості житла КК України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок